Święto polskiego tenisa

40 kortów w jednym miejscu, spotkania z najlepszymi polskimi tenisistami, profesjonalne treningi i mnóstwo zabawy. W sobotę 31 sierpnia na PGE Narodowym odbędzie się druga edycja Narodowego Dnia Tenisa. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Na płycie PGE Narodowego pojawią się dwa korty centralne. Od 11:00 do 17:00 rozgrywane tam będą mecze pokazowe z udziałem gwiazd polskiego tenisa oraz turniej deblowy seniorów i amatorów. Najlepsza para wyjedzie z reprezentacją Polski do Aten na turniej Pucharu Davisa, który odbędzie się w dniach 11-14 września.

Od 13:00 będzie można zobaczyć mecze pokazowe Tenis na Wózkach oraz Blind Tennis. Później przyjdzie czas na uroczyste zakończenie kariery Michała Przysiężnego oraz paraolimpijczyka Albina Batyckiego, spotkanie Agnieszki Radwańskiej z najmłodszymi uczestnikami, sesje autografowe oraz treningi dla dzieci prowadzone przez zawodników PZT LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa.

Przez cały dzień na PGE Narodowym działać będzie strefa Kinder+Sport Joy of Moving. Na najmłodszych czekają konkursy i zabawy. Impreza potrwa do 17:00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Święto polskiego tenisa

– Wspieramy polski tenis i chcemy upowszechniać tę piękną dyscyplinę. Zależy nam na kształceniu polskich sportowców Wierzymy, że sukcesy polskich tenisistów będą coraz częstsze – mówił podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie Łukasz Franiak, szef Biura Sponsoringu Grupy LOTOS.

– Pierwsza edycja Narodowego Dnia Tenisa w 2018 roku udała się. Przyciągnęła mnóstwo dzieci, była świetnie zorganizowana i odbiła się dużym echem. Chcemy, by Narodowy Dzień Tenisa był świętem tej dyscypliny sportu i odbywał się co roku. Dziękuję naszemu sponsorowi, Grupie LOTOS, bez którego organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa – dodawał Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Wiadomo już, że w Narodowym Dniu Tenisa udział wezmą wspomniana wcześniej Agnieszka Radwańska i Maja Chwalińska (która w ciągu ostatnich 3 tygodni wygrała 3 turnieje rangi ITF, błyskawicznie awansując z 335. na 192. miejsce w rankingu WTA). – Możliwe, że pojawią się także inni tenisiści, ale to zależy od ich wyników w turnieju US Open, który rozpoczął się w poniedziałek 26 sierpnia – tłumaczył prezes PZT.

Grupa LOTOS od lutego 2019 r. jest strategicznym sponsorem Polskiego Związku Tenisowego. Kontrakt obejmuje m.in. wsparcie kobiecej i męskiej reprezentacji Polski, reprezentacji młodzieżowej i Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. LOTOS jest sponsorem tytularnym projektu LOTOS Team – Nadzieje Polskiego Tenisa. To sztandarowy program wsparcia najzdolniejszych zawodników stworzony wspólnie przez LOTOS oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Spółka jest też sponsorem tytularnym projektu PZT LOTOS Polish Tour.

Organizatorem Narodowego Dnia Tenisa jest Polski Związek Tenisowy. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Więcej informacji i szczegóły dostępne są na stronie www.pzt.pl. ​