Butik charytatywny: lecimy z pomocą!

fot. materiały prasowe

Charytatywny butik pod szyldem „OLX – Lecimy z pomocą!” stanął przy centrum handlowym Poznania w stolicy Wielkopolski.

Od 24 sierpnia przez miesiąc trwa akcja, w ramach której zbierane są środki na wsparcie Oddziału Dziecięcego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu. Zbiórka prowadzona jest na zakup klimatyzacji, ponieważ na oddziale panują koszmarne temperatury i mali pacjenci w gipsach muszą męczyć się w nawet 40 stopniach.

OLX prowadzi zbiórkę na kilka sposobów. Sprzedaje rzeczy przyniesione przez darczyńców, a każdą uzyskaną w ten sposób kwotę podwaja. Na miejscu można też kupić kubek-cegiełkę lub wrzucić pieniądze do puszki. Ten dochód także zostanie podwojony. Na wszystkich, którzy zdecydują się oddać lub kupić przedmiot czeka kubek gorącej, świeżej kawy. Jest też też ścianka, na tle której można zrobić sobie zdjęcie z logo akcji.

– Serwis ogłoszeniowy OLX ułatwia ludziom życie na co dzień poprzez łączenie kupujących i sprzedających. Wynosząc jego ideę poza świat online chcemy pokazać, że pomaganie wcale nie musi być trudne i czasochłonne – tłumaczy Paulina Rezmer, rzecznik portalu. – Wszystkich, którzy wierzą w ideę dzielenia się i dawania przedmiotom drugiego życia zapraszamy do naszego butiku z przedmiotami, po przedmioty, a także na pyszną kawę.

W każdy weekend zaplanowano dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in zajęcia jogi, czy rodzinne pikniki. Wśród artykułów do kupienia są książki, gry, zabawki, a także odzież czy małe AGD. Wszystkie przedmioty wystawione na sprzedaż można też znaleźć w serwisie.

Butik „OLX – Lecimy z pomocą” będzie działał do 29 września w godzinach od 10 do 20, w każdy dzień z wyjątkiem niedziel niehandlowych.