Światowy Dzień Oceanów w wirtualnej rzeczywistości

W 2008 r. ONZ ustanowiła Światowy Dzień Oceanów. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 przenosimy wspólne świętowanie Światowego Dnia Oceanów do wirtualnej rzeczywistości! A dodatkowo świętować będziemy przez aż 7 dni i zakończymy koncertem  Skubasa, z gościnnym udziałem Natalii Grosiak z Mikromusic! – informuje WWF.

Ocean był od zawsze ważną częścią historii ludzkości, a ten szczególny dzień został ustanowiony aby podkreślić nasz związek z morzem i podnieść świadomości na temat różnych zagrożeń, na jakie jest narażony.

Zielone płuca naszej planety tak naprawdę są błękitne – co drugi oddech, bo aż połowę zawartości tlenu w atmosferze, zawdzięczamy właśnie produkującym go oceanom! Żyjąc na lądzie, z dala od mórz i oceanów, bardzo rzadko zdajemy sobie sprawę, jak wielkie znaczenie dla naszego życia mają ekosystemy morskie. Oceany zapewniają utrzymanie milionom, a żywność – miliardom ludzi na świecie. To woda, jej temperatura, zachodzące w niej procesy chemiczne, a także prądy morskie, napędzają życie na Ziemi oraz sprawiają, że ludzkość może istnieć.

WWF przygotowało z okazji Światowego Dnia Oceanów cały tydzień webinariów, spotkań z ludźmi morza i warsztatów poświęconych oceanom. Będzie to doskonały sposób, by włączyć się w globalny ruch na rzecz ochrony mórz i oceanów z własnego domu.

Więcej: https://www.facebook.com/events/599976024205132/

Źródło: WWF