Sukces warsztatów stażowych na Uniwersytecie Łódzkim z udziałem DHL Global Forwarding

W październiku 2014 roku światowa firma logistyczna DHL Global Forwarding przystąpiła do udziału w projekcie „Praktyczne elementy kształcenia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Program rozwoju Wydziału Zarządzania”, organizowanym przez Uniwersytet Łódzki. Do dziś udało się zrealizować blisko 400 płatnych staży zawodowych dla studentów Wydziału Zarządzania, m. in. na kierunku Logistyka. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Przez cały okres trwania projektu DHL Global Forwarding miała przyjemność gościć 10 stażystów, którzy kształcili się pod okiem opiekunów staży z działu operacji oraz obsługi klienta. Stażyści wspierali oddział w codziennych obowiązkach, gdzie mieli okazję poczuć prawdziwy charakter i tempo pracy w logistyce. Staże trwały 3 miesiące, dzięki czemu podopieczni specjalistów mieli wystarczająco dużo czasu aby wiele nauczyć się na temat obsługi przesyłek morskich oraz zasad obsługi klienta.

Po zakończeniu projektu, w kwietniu br., Uniwersytet Łódzki zaprosił DHL Global Forwarding do uczestnictwa w warsztatach branżowych dla pracodawców, podczas których omawiany był system matryc kompetencyjnych, dokonano przeglądu efektów kształcenia oraz dyskutowano na temat zakończonych staży, potrzeb i wniosków pracodawców, jak również omawiano dalsze możliwości współpracy z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łodzkiego. 5 maja br. odbyła się także ogólnouniwersytecka konferencja podsumowująca projekt.

Jak podkreśla Krzysztof Bielica – prezes DHL GF: „Co prawda projekt się zakończył, niemniej nasza współpraca z Uniwersytetem Łódzkim będzie trwać nadal – na pewno nie raz jeszcze będziemy mogli pochwalić się wspólnymi efektami działań i organizacją kolejnych staży. Nasza oferta staży i praktyk spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów, którzy na bieżąco przesyłają do oddziałów DHL swoje aplikacje. Zdarzają się i tacy, którzy po odbytym stażu nawiązują z nami stałą współpracę. Z pewnością udział w takim programie, z tak zacnym partnerem jak Uniwersytet Łódzki, to duża szansa dla naszej firmy na znalezienie najlepszych pracowników i przyszłych specjalistów z dziedziny logistyki.”