Südzucker Polska S.A. wspiera lokalne instytucje

Już po raz drugi pracownicy firmy Südzucker Polska S.A. wskazali lokalne instytucje, które otrzymają wsparcie w programie „Grant 5000”. Siedem organizacji z miast, w których znajdują się zakłady i biura firmy, otrzyma darowizny o łącznej wartości 35 tys. złotych.

W ramach Programu Grant 5000 każdy pracownik Südzucker Polska S.A. mógł zgłosić lokalną organizację, która według niego zasługuje na dodatkową pomoc finansową.

– Chcieliśmy, aby to właśnie pracownicy wskazywali organizacje i inicjatywy społeczne, którym chcą pomóc. To oni najlepiej znają lokalne środowiska a także instytucje, które na co dzień robią coś dobrego dla ich społeczności. Program Grant 5000 to idealna okazja, żeby im się odwdzięczyć, docenić i wspomóc ich działalność – mówi Magdalena Budzyńska – Corporate Communication Manager w Südzucker Polska S.A. – Jako firma staramy się być jak najbliżej lokalnej społeczności, m.in. wspierając przedsięwzięcia kulturalne i charytatywne takie jak: festiwale, dożynki, Dzień Dziecka czy Mikołajki. Naszym priorytetem zawsze byli najmłodsi mieszkańcy regionów i to właśnie ich potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu – dodaje Budzyńska.

Darowizny o wartości 5 000 zł zostaną przekazane dla:

  1. Szkoła Podstawowa numer 31 w Krakowie – Biuro Kraków

  2. Stowarzyszenie Instytut Edukacyjno-Badawczy wspierający dzieci niepełnosprawne – Biuro Wrocław

  3. Ludowy Klub Sportowy Cukrownik Pszenno – Cukrownia Świdnica

  4. Międzyszkolny Klub Sportowy “Victoria” Racibórz – Cukrownia Cerekiew

  5. Szkoła Podstawowa nr 5 im. S. Udzieli – Cukrownia Ropczyce

  6. Świetlica Wiejska w Gęsińcu – Cukrownia Strzelin

  7. Stowarzyszenie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom “Mamy siebie” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hrubieszowie – Cukrownia Strzyżów