Stypendyści programu IKEA zrealizują kolejne lokalne projekty społeczne

Rusza 5. edycja programu IKEA i Fundacji Świętego Mikołaja „Na Rodzinę Można Liczyć”. Stypendia trafią do młodych liderów społecznych, którzy chcą zrealizować własne projekty niosące zmiany dla lokalnej społeczności. Autorzy najciekawszych pomysłów otrzymają, oprócz stypendiów,  dodatkowe granty na ich realizację. O liczbie stypendiów zdecydują klubowicze IKEA FAMILY.
W dniu 25 lipca startuje kolejna, piąta już edycja „Na Rodzinę Można Liczyć”. W ramach programu, zdolni i zaangażowani społecznie uczniowie z całej Polski otrzymają roczne stypendia na rozwój swoich talentów. Po raz drugi nagrodzeni zostaną również stypendyści, którzy zgłoszą najciekawsze pomysły na lokalne projekty społeczne. W konkursie wyróżnionych zostanie dziesięć projektów, a ich autorzy otrzymają granty na ich realizację.

„Widzimy jak wiele w tych młodych ludziach jest pasji i chęci zmiany najbliższego otoczenia. W ciągu pięciu lat zobaczyliśmy jak wielką moc sprawczą mają stypendia. Dzięki nim uczniowie mogli pojechać na olimpiadę, brać udział w zawodach sportowych, kursach językowych czy uczyć się gry na wymarzonym instrumencie. Otrzymali pomoc i sami postanowili pomóc innym – postawili na ekologię, zaopiekowali się seniorami, zorganizowali zajęcia dla potrzebujących dzieci i namówili mieszkańców do wspólnego ćwiczenia. Te lokalne inicjatywy są początkiem wielkich zmian. Chcemy, aby było ich jeszcze więcej, dlatego w tym roku podwajamy liczbę projektów grantowych”– mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Co roku o kwocie przekazanej na stypendia decydują klienci sklepów IKEA. Za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie, podczas trwania kampanii w sklepach, firma przekazuje 50 groszy na fundusz stypendialny. Podczas zeszłorocznej akcji zebrano rekordowe 300 000 zł. Stypendia otrzymują uczniowie zaangażowani społecznie oraz ci, którzy nie mają wystarczających środków na  rozwijanie swoich pasji i realizację marzeń.

„W IKEA wierzymy w to, że każdy z nas ma talent. Niestety, nie każdy ma łatwą drogę, by go realizować. Dlatego fundujemy stypendia dla młodych ludzi, którzy mają motywację i odwagę, by po nie sięgnąć i zrobić coś dobrego. Dla siebie, swojej rodziny, przyjaciół z podwórka czy szkoły, sąsiadów, a może kogoś kompletnie obcego. W końcu wszystkim nam zależy na tym, by nasze lokalne społeczności rozwijały się jak najlepiej” – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizowany jest od 2012 roku przez IKEA i Fundację Świętego Mikołaja. Dotychczas wsparcie o łącznej wartości 1 097 679 zł otrzymało ponad 500 uczniów ze 171 szkół partnerskich.

Więcej o działaniach stypendystów można dowiedzieć się na IKEA.pl/Stypendia i w sklepach.