Standard Chartered kontynuuje wspieranie młodych ludzi w radzeniu sobie z ekonomicznymi skutkami COVID-19 w Polsce

Standard Chartered ogłasza kontynuowanie inicjatywy Futuremakers by Standard Chartered wspierającej Polaków w wieku 18-25 lat dotkniętych ekonomicznymi i społecznymi skutkami pandemii koronawirusa. Program finansowany jest przez Fundację Standard Chartered, a realizuje go Enactus Poland. Inicjatywa umożliwia młodemu pokoleniu rozwijanie zdolności związanych z efektywnym poszukiwaniem zatrudnienia i wspiera ich umiejętności liderskie

Fundacja Standard Chartered pomogła już ponad 800 beneficjentom w całej Polsce od momentu rozpoczęcia projektu w 2021 roku. W ramach współpracy z ekspertami Standard Chartered, którzy jako wolontariusze pełnili funkcję mentorów, uczestnicy programu mieli m.in. okazję rozwijać swoje umiejętności z zakresu kreowania pomysłów, rozwoju biznesu, zarządzania projektami, a także prezentacji i komunikacji.

„Jako Standard Chartered jesteśmy oddani miejscu i społeczności, wokół których działamy. Dzięki zaangażowaniu pracowników dzielimy się naszą wiedzą z młodymi osobami, pomagając im rozwijać umiejętności, które będą sprzyjać ich rozwojowi zawodowemu i osobistemu” – mówi Anna Urbańska, Dyrektor Zarządzająca Standard Chartered Global Business Services Polska.

Program wolontariatu pracowniczego w Standard Chartered umożliwia wykorzystanie 3 pełnopłatnych dni urlopu wolontariackiego w ciągu roku, które można przeznaczyć na wsparcie wybranych przez siebie inicjatyw.

„Dzięki pracy z młodymi ludźmi czuję silną motywację do większej aktywności. Oprócz bycia mentorem sam również uczę się od moich podopiecznych. Pomysły, które rodzą się w toku naszej współpracy są innowacyjne, a prezentowane rozwiązania nieszablonowe. Jestem ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, a teraz wraz z moim zespołem pracuję nad marketingiem i analizami opartymi na danych w obszarach, które do tej pory nie były w kręgu moich głównych zainteresowań” – dodaje Piotr Borkowski, szef Red Team Operations & Information & Cyber ​​Security Testing.
„Enactus Poland z dumą przedłuża współpracę ze Standard Chartered na kolejny rok. Wspólnie mamy pozytywny wpływ na młodych ludzi, których najbardziej dotknęły ekonomiczne i społeczne konsekwencje pandemii. Nasi beneficjenci dążą do zdobycia cennych umiejętności w zakresie przedsiębiorczości, biorąc udział w zaprojektowanych przez nas szkoleniach” – mówi Angela Czyżewska, Enactus Poland.

Program jest częścią Futuremakers by Standard Chartered, globalnej inicjatywy banku mającej na celu zwalczanie nierówności ekonomicznych, która jest finansowana przez Fundację Standard Chartered.