Ruszyła akcja charytatywna Bona Faro

Kupując jeden z 200 zlewozmywaków marki Laveo, można wesprzeć szczytną inicjatywę. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na potrzeby łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach akcji Bona Faro marka Laveo przygotowała aż 200 granitowych zlewozmywaków – dochód z ich sprzedaży zostanie w stu procentach przeznaczony na potrzeby dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych czy rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Akcja BonaFaro wspiera kampanię Rodzina Jest dla Dzieci, organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, mającą na celu m.in. promowanie rodzicielstwa zastępczego, poszukiwanie nowych rodzin zastępczych i wsparcie tych już istniejących.

Akcja potrwa do 29 lutego 2020 roku. Produkty akcji Bona Faro będą dostępne w wybranych punktach sprzedaży współpracujących z marką. Do akcji wybrano dwie serie zlewozmywaków – Bona Faro oraz Granada, które zostały zaprojektowane przez Marię Kubiak, Product Managera Laveo.

Każda osoba, która weźmie udział w akcji, poza samym produktem, otrzyma specjalny certyfikat, będący dowodem, że dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie akcji.

Akcja wpisuje się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, zorientowanej na wsparcie lokalnej społeczności – bo z nią czujemy się silnie związani. Nasze korzenie są tutaj, w Łodzi i mocno identyfikujemy się z tym miastem, jego tradycją mieszkańcami i ich potrzebami. Stąd decyzja o wsparciu łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych poprzez to, co potrafimy najlepiej – wyjaśnia Anna Kowalska, kierownik marketingu marki Laveo.

Zaczęło się od wsparcia wolontariatu

Łódzka marka Laveo pod koniec lipca 2019 roku zaangażowała się w działania związane z projektem WorkCamp, w ramach którego studenci Politechniki Łódzkiej pomogli wyremontować część pomieszczeń w Domu Dziecka przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. Tegoroczna edycja cyklicznego projektu okazała się rekordowa, ponieważ dostosowano do potrzeb placówki aż 110 metrów kwadratowych powierzchni – w tym łazienkę, kuchnię czy pokój spotkań dla rodzin zastępczych – Bułeczkę. Marka wsparła inicjatywę i przekazała organizacji studenckiej armaturę, niezbędną do wykonania remontu łazienki oraz kuchni.

Więcej: www.laveo.pl/bonafaro