Ruszyła akcja „Bezpieczne wakacje z PZU”

materiały prasowe

W nadmorskich miejscowościach rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Bezpieczne wakacje z PZU”.

Rodzice i dzieci wypoczywający na polskim wybrzeżu oraz w Olsztynie będą mogli wziąć udział w zajęciach sportowych, konkursach i przedstawieniach z Niestraszkami.

PZU razem ze Słoneczną Stacją Polsatu będą uczyć dzieci i rodziców, jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach i jak przeciwdziałać zagrożeniom podczas wakacji. W każdym z miast, do których zawita akcja, pojawi się pięć specjalnych stref:

Strefa Zdrowie, w której specjaliści PZU Zdrowie będą udzielać bezpłatnych porad w zakresie dietetyki, dermatologii i fizjoterapii. Będzie można zbadać i poddać analizie skład masy swojego ciała, wykonać badania dermatoskopowe oraz skorzystać z masażu relaksacyjnego.

Strefa Sportu dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej, zaoferuje ćwiczenia sportowe na trampolinach fitness, a także taneczne zajęcia zumby czy relaksującej jogi.

Strefa Relaksu zapewni dogodne warunki do odpoczynku i złapania chwili wytchnienia na leżakach plażowych i dużych pufach PZU.

Strefa Bezpieczeństwa Niestraszków czyli bajkowy świat dla dzieciaków, w którym animatorzy w strojach Niestarszków, dzięki grom, zabawom i konkursom będą uczyć dzieci i rodziców jak bezpiecznie zachowywać się w różnych wakacyjnych sytuacjach i jak przeciwdziałać zagrożeniom. Niestraszki przygotują też dla najmłodszych interaktywne przedstawienia edukacyjne poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa.

– Według badań przeprowadzonych na zlecenie PZU, aż trzy czwarte rodziców uważa, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dziś więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli dziećmi. Warto zaznaczyć, że co drugi rodzic uważa, że kiedy sam był dzieckiem, to miał więcej wolności niż „dzisiejsze” dzieci. Mimo to, aż dwie trzecie rodziców chciałoby, żeby ich pociechy spędzały wakacje tak jak oni. Aż 79% dzieciaków spędza wakacje z rodzicami, a 64 proc. rodziców obawia się, że dziecku pod wpływem wrażeń zabraknie wyobraźni, może zachowywać się nieostrożnie i ulec nieszczęśliwemu wypadkowi – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie.

W ramach akcji w nadmorskich miejscowościach oraz na Warmii zostaną zorganizowane specjalne wydarzenia. Cyklu zakończy się w drugi weekend sierpnia w Stegnie.

  • Ustronie Morskie – 6 – 7 lipca
  • Jarosławiec – 13 -14 lipca
  • Hel – 20 – 21 lipca
  • Olsztyn – 27 – 28 lipca
  • Jantar – 3 – 4 sierpnia
  • Stegna – 10 – 11 sierpnia