Rusza kolejna edycja programu SUPERBOHATERKI

Rusza kolejna edycja wielokrotnie nagradzanego programu SUPERBOHATERKI. Fundacja Kosmos dla Dziewczynek oraz Bank BNP Paribas znów zaproszą do udziału w kolejnych warsztatach i pomogą uczniom w całej Polsce poszukiwać kobiecych wzorców. W tym roku dzieci zachęcane są nie tylko do poznawania osiągnięć kobiet znanych z kart historii, ale odnalezienia własnej, lokalnej SUPERBOHATERKI. Pomocny będzie w tym przewodnik „Znajdź swoją SUPERBOHATERKĘ”.

SUPERBOHATERKI to warsztaty, podczas których dzieci w wieku od 8 do 12 lat zapoznają się z życiorysami 24 inspirujących Polek. Mają szansę poznać wartości, którymi te inspirujące kobiety się kierowały i odnaleźć w nich wzory do naśladowania. Każda klasa uczestnicząca w warsztatach wybiera własną SUPEBOHATERKĘ, z której biografią i twórczością zapoznaje się przez kolejny rok.

W bieżącej edycji akcji organizatorzy po raz pierwszy zachęcają również dzieci do poszukania lokalnej SUPERBOHATERKI – związanej ze szkołą, najbliższą okolicą czy regionem. Czym się kierować i na co zwrócić uwagę, podpowiada przewodnik „Znajdź swoją SUPERBOHATERKĘ”, który można bezpłatnie pobrać ze strony https://kosmosdladziewczynek.pl/superbohaterki/przewodnik.

– Mimo, że dyskryminacja, z którą kobiety zmagały się przez tysiące lat, w wielu obszarach zniknęła z naszej codzienności, walka o równouprawnienie jeszcze się nie skończyła. Przed polskim społeczeństwem wciąż stoi kilka istotnych wyzwań, takich jak zasypanie luki płacowej, czy zwiększenie liczby kobiet na ważnych stanowiskach. Wierzymy, że osiągnięcie celu możliwe jest tylko w warunkach powszechnego zrozumienia, że nasze zdolności, możliwości czy efektywność nie zależą od płci. SUPERBOHATERKI to akcja, która pokazuje uczniom, że świat, Polska i ich lokalne społeczności pełne są silnych, utalentowanych i wartościowych kobiet – mówi Justyna Pietrewicz-Dąbrowska, menadżerka ds. komunikacji marketingowej w Banku BNP Paribas.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają szkoły, biblioteki, domy kultury, muzea, drużyny harcerskie i całe rodziny. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://kosmosdladziewczynek.pl/superbohaterki/przewodnik.

To już 4 edycja SUPERBOHATEREK. Warsztaty dotarły do ponad 150 tys. uczennic i uczniów polskich szkół podstawowych w kraju i poza jego granicami. Bank BNP Paribas jest partnerem kampanii po raz 4. Akcja wpisuje się w ideę „Misji edukacja”, która obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii, inicjowanych przez Bank BNP Paribas.

Inicjatywa Fundacji Kosmos dla Dziewczynek i wspierana przez Bank BNP Paribas została wyróżniona w ostatniej edycji prestiżowego konkursu Golden Arrow w kategoriach „Kampanie szyte na miarę – Kampania idei” oraz „CSR – Działania CSR firm i marek”.  Uzyskała brąz w dwóch kategoriach konkursu Złote Spinacze – „Sustainability i CSR Communications” oraz „Finanse”, a także nominację w kategorii „ESG Infuence” podczas Effie Awards.