Rekordowy wynik programu stypendialnego IKEA FAMILY „Na Rodzinę Można Liczyć”

Zakończyła się zbiórka funduszy w ramach IV edycji programu „Na Rodzinę Można Liczyć”, organizowanego przez IKEA we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. W tym roku zgromadzono rekordową sumę 300 000 zł, dzięki którym stypendia otrzyma 150 osób. Środki trafią do uczniów, których sytuacja życiowa nie pozwala na pełny dostęp do edukacji pozaszkolnej i rozwój talentów.
Tegoroczna akcja trwała od 13 lipca do 23 sierpnia. W tym czasie za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie firma przekazywała 50 groszy na Fundusz Stypendialny. Zebrana kwota oznacza, że klienci IKEA sięgnęli po swoje karty aż 600 000 razy.

To była wyjątkowa edycja, bowiem dzięki zaangażowaniu klubowiczów IKEA FAMILY pobiliśmy kolejny rekord. W efekcie przyznamy o jedną trzecią więcej stypendiów niż ostatnio. Tym samym udowodniliśmy, że na naszą „rodzinę” można zawsze liczyć – powiedziała Agata Czachórska, P.O. kierownika ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska. W tym roku stypendyści dodatkowo będą mogli zgłaszać projekty odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności, w której mieszkają. Zależy nam, aby młodzi ludzie stali się prawdziwymi liderami dobrych zmian w swoich rodzinnych okolicach i mobilizowali innych do działania – dodała Agata Czachórska.

Do programu zakwalifikowało się 40 szkół z całej Polski, w tym 22 zespoły szkół ponadgimnazjalnych, 8 liceów, 8 gimnazjów oraz 1 technikum. Wybrane placówki aktywnie angażują się w organizację pomocy finansowej uczniom i podejmują różnego rodzaju inicjatywy społeczne. W tym roku najwięcej środków trafi do uczniów z województwa małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Uzupełnieniem otrzymywanych przez uczniów stypendiów będzie konkurs na lokalny projekt społeczny. Spośród wniosków konkursowych złożonych przez stypendystów w terminie od 2 do 20 listopada br. sfinansowanych zostanie 5 najlepszych pomysłów (w kwocie do 5 tys. złotych).

Mając kilkuletnie doświadczenie w koordynowaniu programu „Na Rodzinę Można Liczyć” z pewnością mogę powiedzieć, że stanowi on wyjątkowo cenną wartość dla stypendystów.  Podczas trzech edycji, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu  IKEA, konkretną  pomoc otrzymało niemal 400 stypendystów z całej Polski – powiedziała Kinga Najkowska, koordynator programu w Fundacji Świętego Mikołaja. Udzielone  wsparcie  dało szansę na swobodny rozwój pasji i talentów młodzieży. Tym samym utwierdziliśmy stypendystów w przekonaniu, że mają oni realny wpływ zarówno na rozwój osobisty, jak i lokalnego otoczenia. Chcielibyśmy kontynuować ten wartościowy program w kolejnych latach, kładąc duży nacisk na to, aby Ci, którzy uzyskali pomoc, pomagali innym – dodała Kinga Najkowska.

Więcej o programie stypendialnym IKEA FAMILY „Na Rodzinę Można Liczyć”: www.IKEA.pl/Stypendia