Redutę Dobrego Imienia tworzy poradnik dla przedsiębiorców w czasach wirusa

PORTA, czyli utworzone przez Redutę Dobrego Imienia i prawników kompendium wiedzy prawnej dla przedsiębiorców, pracowników i pracodawców w czasach wirusa działa od piątku. Znajdą się tam informacje prawne, w oparciu o m.in. zapisy tarczy antykryzysowej.

“Od 3 kwietnia 2020 r. działa PORTA, czyli Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa (rdiplad.org/poradnik) utworzony przez Redutę Dobrego Imienia i prawników z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy” – poinformowano w informacji prasowej.

Wyjaśniono, że będzie to “praktyczne kompendium wiedzy prawnej dla przedsiębiorców, pracowników i pracodawców w czasach wirusa”. “Codziennie przekazywane będą niezbędne informacje prawne, w oparciu o zapisy tarczy antykryzysowej, kodeksu cywilnego, prawa pracy i kodeksu spółek handlowych” – dodano.

Jak napisano: “w krótkich artykułach, dostępnych na stronie RDI, tłumaczone będą zasady funkcjonowania w nowej rzeczywistości”. “Tym samym przedsiębiorcy i pracownicy otrzymują profesjonalne narzędzie wspierające ich działalność. Na pytania, które można przesyłać poprzez formularz dostępny na stronie https://rdiplad.org/tarcza odpowiedzą prawnicy”.

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski, cytowany w informacji prasowej, ocenił, że “udzielanie wiarygodnych informacji prawnych pracownikom i pracodawcom, jest niezwykle ważne i stanowi pomoc konkretnym firmom borykającym się ze skutkami recesji”.

“Wielokrotnie prosiliśmy to środowisko o pomoc i wielokrotnie ją otrzymywaliśmy” – podkreślił. Wskazał, że “teraz jest czas solidarności i wsparcia”. Pytany o nazwę nowego kompendium wyjaśnił, że “porta to po łacinie przejście, drzwi i tym samym poradnik, ma umożliwić przejście do normalności, być szeroko otwartymi drzwiami dla zagrożonego biznesu”. Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa udziela informacji prawnych bezpłatnie.

Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciw Zniesławieniom istnieje od 2013 roku. Zajmuje się m.in. inicjowaniem, wspieraniem działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji pojawiających się w mediach na temat historii Polski, zwłaszcza przebiegu II wojny światowej oraz propagowaniem wiedzy na temat historii i kultury polskiej, oraz prawdziwych informacji o Polsce. “Do tej pory wygrała 9 spraw sądowych, przywracając tym samym honor znieważonym polskim bohaterom, Polakom i Polsce” – podano w informacji.

Więcej: http://www.anti-defamation.org/poradnik/

Źródło: PAP