Przyłącz się do rowerowego ekowyzwania Biedronki w Gdyni

8 sierpnia w ramach akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” przez Gdynię przejedzie ekopeleton. Każdy może dołączyć do tej ekologicznej wyprawy
w dowolnym jej momencie i przejechać wybrany przez siebie dystans. Organizatorem i liderem wakacyjnego rajdu rowerowego wzdłuż wybrzeża jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który w niecodzienny sposób chce zachęcać turystów do troski o czystość plaż i morza. Wyprawa będzie również połączona z akcją zbiórki elektroodpadów.

 

 

Ekopeleton

Od 31 lipca do 12 sierpnia wolontariusze na rowerach odwiedzą wybrane nadmorskie miejscowości, prowadząc akcję edukacyjną w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym oraz bateriami. 8 sierpnia zawitają do Gdyni. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach mogą przyłączyć się do grupy na dowolnym odcinku i pokonać wybrany fragment trasy.

Do udziału w akcji zachęca Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.: – Jednym z filarów naszej polityki zrównoważonego rozwoju jest poszanowanie środowiska naturalnego, dlatego tak chętnie się w tę akcję zaangażowaliśmy. Stanowi ona połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do tego każdy turysta, czy nasz klient może nie tylko usłyszeć ważne informacje z punktu widzenia środowiska, ale także wziąć udział w wyprawie rowerowej.

Edukacja ekologiczna

W czasie wyprawy przed wskazanymi sklepami Biedronka w godz. 10:00-15:00 odbędą się zbiórki zużytych baterii i elektroodpadów, a także zostaną uruchomione punkty edukacji ekologicznej. Wykwalifikowani ochotnicy będą udzielać w nich informacji na temat recyklingu oraz przyjmować przyniesione elektrośmieci.

 

8 sierpnia Biedronka, Gdynia, ul. Morska 70 A/B zbiórka elektroodpadów
9 sierpnia Biedronka, Sopot, Al. Niepodległości 691 zbiórka elektroodpadów
10 sierpnia Biedronka, Gdańsk, ul. Startowa 14 zbiórka elektroodpadów
11 sierpnia Biedronka, Elbląg, ul. Rawska 30 zbiórka elektroodpadów
12 sierpnia Biedronka, Braniewo, ul. Piłsudskiego 1 punkt ekoedukacji – META

Na chętnych do wzięcia udziału w akcji „Cycling Recycling BAŁTYK 2017” czekają również gadżety, takie jak: koszulki, torby i magnesy z nadrukami o tematyce ekologicznej i edukacyjnej, a także poradniki na temat prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem oraz książeczki edukacyjne dla dzieci.

Szczegółowe informacje o akcji dostępne są na stronie: http://cycling-recycling.eu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz