Provident Polska nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Inicjatywa Społeczna otrzymał projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta”, który został zrealizowany we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 15 października 2018 roku w Warszawie. Nagrodę odebrała Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, dyrektor ds. Corporate Affairs.

 

Kapituła plebiscytu Złoty Laur „Super Biznesu” wyróżnia firmy działające z korzyścią dla polskiej gospodarki, uwzględniające interesy społeczne i działające na rzecz lokalnych społeczności. Nagrodzony projekt został zrealizowany z okazji 20 lat działalności Providenta na polskim rynku. Jego głównym założeniem było zaangażowanie pracowników i doradców klienta w działania wolontariackie oraz promocję czytelnictwa. Zebrano 17 000 tysięcy książek, co pozwoliło na otwarcie 20 nowych szpitalnych bibliotek, między innymi w Kaliszu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo Fundacja Zaczytani.org przeszkoliła 70 wolontariuszy Providenta, którzy zdobytą wiedzę z bajkoterapii wykorzystują podczas spotkań z dziećmi przebywającymi na szpitalnych oddziałach.

– Chciałabym podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w zbieranie książek dla szpitalnych bibliotek. To dzięki naszym wolontariuszom, ich pracy i zaangażowaniu, udało się w 2017 roku zrealizować projekt „20 bibliotek na 20-lecie Provident Polska”. – powiedziała Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, dyrektor ds. Corporate Affairs. – Tym samym po raz kolejny udowodniliśmy, że można godzić cele biznesowe ze społecznymi i aktywnie wspierać akcje poprawiające jakość życia lokalnych społeczności. Już od ponad 12 lat działa w Providencie program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”, w którym co roku uczestniczy około 400 naszych wolontariuszy – dodała Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Provident Polska kontynuuje działania, które pozwalają realizować program bajkoterapii w szpitalach na szerszą skalę i do końca 2018 roku, wspólnie z Fundacją Zaczytani.org, otworzy 10 kolejnych Zaczytanych Bibliotek, między innymi w Warszawie i Olsztynie.