Provident nagrodzony certyfikatem „Odpowiedzialni w Biznesie”

Provident – największa firma pożyczkowa w Polsce, został nagrodzony certyfikatem „Odpowiedzialni w Biznesie”. Wyróżnienie zostało przyznane za aktywne promowanie odpowiedzialnych praktyk w biznesie i rozwój rynku wymiany informacji gospodarczej w Polsce.

Provident Polska został laureatem pierwszej edycji programu „Certyfikat Odpowiedzialnego Biznesu” organizowanego przez Rejestr Dłużników ERIF BIG.  Certyfikat „Odpowiedzialni w Biznesie” przyznawany jest firmom, które poprzez regularne i aktywne korzystanie z Rejestru, przyczyniają się do rozwoju systemu wymiany informacji gospodarczej.

Dobra ocena ryzyka pozwala na odpowiedzialne pożyczanie. Przyznany certyfikat jest potwierdzeniem, ze stosowane przez nas standardy należą do najlepszych na rynku i zapewniają naszym klientom wysoki poziom bezpieczeństwa – podkreśla Marcin Żuchowski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Ryzyka Kredytowego.

Firmy posługujące się certyfikatem „Odpowiedzialni w biznesie” potwierdzają na rynku, że dbają o bezpieczeństwo zawieranych ze swoimi klientami umów i transakcji, kierują się dobrem zarówno klienta, jak i własnego przedsiębiorstwa, podchodzą do świadczenia usług w sposób odpowiedzialny i są godnym zaufania partnerem biznesowym.

Nagrodę przyznajemy partnerom biznesowym, którzy poprzez dobre praktyki aktywnie wspierają ideę i proces budowy wiarygodności oraz odpowiedzialności w biznesie – mówi Edyta Szymczak, Prezes Zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Liczymy, że wzorem wyróżnionych firm, również inni uczestnicy sektora, będą wdrażali sprawdzone standardy zwiększające bezpieczeństwo transakcji finansowych, które są istotne nie tylko dla wierzycieli, ale i dla konsumentów – dodaje.

Celem programu „Certyfikat Odpowiedzialnego Biznesu” jest uhonorowanie przedsiębiorstw i instytucji, które aktywnie wspierają budowanie wiarygodności i odpowiedzialności pomiędzy uczestnikami obrotu gospodarczego. Program ten ma także potwierdzać aktywne stosowanie udostępnianych przez Biuro narzędzi wspierających procesy oceny ryzyka i zarządzania wierzytelnościami.