Provident nagrodził trzech dynamicznych mikroprzedsiębiorców

Studio projektowania wnętrz, sklep zielarski i sklep odzieżowy – trzy małe firmy zostały laureatami konkursu Providenta „Mój plan na biznes”. Zwycięzcy otrzymają grant w postaci 10 tys. złotych na wydatki reklamowe.

Chcąc otrzymać pieniądze na promocję swojej firmy wystarczyło skorzystać z „Pożyczki dla Firm” w Provident Polska i opisać pomysł na rozwój swojej inwestycji. Jury wybrało troje mikroprzedsiębiorców-laureatów. Właścicielka studia architektonicznego z Krakowa przeznaczy wygraną na przygotowanie i rozwój strony internetowej, dzięki której chce pozyskać zagranicznych klientów.  Podobnie – zwiększenie sprzedaży internetowej dzięki promocji w sieci, jest celem drugiego laureata, właściciela sklepu zielarskiego z Lublina. Na bardziej tradycyjną reklamę stawia trzecia laureatka – właścicielka sklepu odzieżowego ze Szczecina, która wygraną chce wydać m.in. na nowoczesną reklamę świetlną swojej placówki.

Uczestnikami konkursu mogły być osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, planujące rozwój inwestycji. Nadesłane pomysły oceniane były m.in. pod kątem: innowacyjności opisanej koncepcji, jej potencjału biznesowego, a także możliwości realizacji na rynku.

Bardzo cenimy ducha przedsiębiorczości i odwagę małych firm, dlatego w ten sposób pomagamy im w rozwoju. Mikroprzedsiębiorcy często mają problemy z finansowaniem swoich inwestycji, napotykają na bariery biurokratyczne. Z tego powodu czasem zmuszeni są do ograniczania wydatków marketingowych i reklamowych. Nasz konkurs i oferta jaką dla nich mamy wspierają drobnych polskich przedsiębiorców w ich działalności – podkreśla Paweł Szustakiewicz, Kierownik ds. Rozwoju Produktów w Provident Polska.

Z myślą o mikroprzedsiębiorcach

Oferta Providenta „Pożyczka dla firm” została stworzona z myślą o osobach fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Mikroprzedsiębiorca może uzyskać do 10 tys. zł. Koszty pożyczki wliczyć można w koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Do spełnienia jest minimum formalności (wystarczy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Dodatkowo właścicielom firm udzielane są bezpłatne porady i fachowa pomoc w ramach pakietu Assistance.