Program „Bez cukru” nagrodzony w konkursie „HR OF CHANGE”

fot. Marcin Witkowski

Bank Pekao otrzymał główną nagrodę w konkursie „HR OF CHANGE” w kategorii „Zarządzanie zmianą” za program „Bez cukru”, skierowany do pracujących w nim kobiet. Jury wyróżniło organizacje, które wprowadziły śmiałe i pozytywne zmiany w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim w czasie pandemii.

Ponad 70% pracowników Banku Pekao to panie. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom uruchomiono w ubiegłym roku program „Bez cukru”. W ramach tego projektu panie mogą szkolić się i zdobywać nowe umiejętności, w zależności od swoich potrzeb. Uczestniczki programu biorą udział w szkoleniach dotyczących m.in. przywództwa, budowania marki personalnej, czy związanych z rewolucją cyfrową, efektywnym zarządzaniem czasem i godzeniem wyzwań, wynikających z łączenia pracy zawodowej z macierzyństwem.

Projekt nagrodzono w konkursie „HR OF CHANGE”, organizowanym przez magazyn HR Personel&Zarządzanie. Został uznany za najlepszą inicjatywę w obszarze „Zarządzanie zmianą”.

– Dla wielu pracujących kobiet łączenie obowiązków służbowych i domowych to nie lada wyzwanie. Tym bardziej cieszy sukces, jaki odnosi nasz program, bo dzięki niemu wiele pań ma możliwość samodoskonalenia, radzenia sobie z różnymi zadaniami. Kobiety potrafią motywować i zmieniać swoje otoczenie, jednak czasem potrzebują do tego jakiegoś impulsu, np. takiego jak program „Bez cukru”- mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za Pion Bankowości Przedsiębiorstw, inicjatorka programu dla kobiet „Bez cukru”.

Szczególnie w czasie pandemii dużą rolę mieli to odegrania pracownicy działów HR. Musieli nie tylko zadbać o bezpieczeństwo, zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników, ale także byli wsparciem dla organizacji pracy. W tym wyjątkowym czasie w Banku Pekao uruchomiono inicjatywę stworzoną przez kobiety dla kobiet. Program „Bez cukru” został stworzony w oparciu o wyniki badania ankietowego. Również nazwa programu została wyłoniona w ramach wewnętrznego konkursu.

– Program „Bez cukru” wyznacza nowe standardy w zakresie zarządzania zmianą, może być inspiracją dla innych. Projekt okazał się bardzo potrzebny w Banku Pekao. Jestem przekonana, że dzięki tej nagrodzie jeszcze więcej osób usłyszy o naszej inicjatywie, a może zachęci kolejne panie do pracy u nas – mówi Małgorzata Nowak, kier. zespołu modelowania kompetencji w Banku Pekao SA.

Zwycięskie rozwiązania wyłoniła komisja konkursowa, w której skład weszli prezesi i dyrektorzy personalni cenionych w kraju i na świecie organizacji.

Źródło: Pekao SA