„Pro Masovia” dla Kolei Mazowieckich

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” otrzymała nagrodę marszałka województwa mazowieckiego „Pro Masovia”. Medal ten przyznawany jest osobom oraz instytucjom za wybitne zasługi na rzecz gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Ten rok jest dla Kolei Mazowieckich – pierwszego samorządowego kolejowego przewoźnika w Polsce – szczególny. Jest to bowiem 10., jubileuszowy rok w jego historii; pierwsze pociągi obsługiwane przez Koleje Mazowieckie wyjechały na tory 1 stycznia 2005 r. Początek działalności spółki to także nowy rozdział w historii kolejowego transportu pasażerskiego na Mazowszu. Już od dekady Koleje Mazowieckie wnoszą nową jakość na mazowieckie tory. Koleje Mazowieckie to najnowocześniejszy przewoźnik regionalny w kraju oraz drugi przewoźnik pod względem liczby przewożonych podróżnych. Dziś udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich KM to blisko 23,5 proc.

Od początku uważaliśmy, że sprawne połączenia kolejowe są potrzebne całemu regionowi, a dobra kolej to również wyzwanie cywilizacyjne – tak funkcjonuje dzisiaj większość nowoczesnych krajów europejskich. Zresztą oczekiwania Komisji Europejskiej, jeśli chodzi o przyszłą perspektywę finansową pokazują, że spodziewają się od nas dobrych, sprawnych, zmodernizowanych, nowoczesnych kolei, połączeń kolejowych, nowoczesnego taboru, ale także nowoczesnej infrastruktury kolejowej. Dziś mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że się udało – mówił marszałek Adam Struzik, wręczając Medal.