Primark wprowadza na rynek nową, zrównoważoną kolekcję damskiej odzieży

To, co wcześniej mogło zostać na podłodze w szwalni, trafiło do nowej kapsułowej kolekcji odzieży rekreacyjnej firmy Primark. Nowa, innowacyjna linia Primark Cares jest częściowo wykonana z bawełny pochodzącej z nieużywanych resztek tkanin i ubrań pochodzących z recyklingu.

 

Kolekcja jest certyfikowana przez firmę odzieżową Recover™, której celem jest zamknięcie obiegu produkcji ubrań. To, co kiedyś uważane było za odpad, jest cięte i rozdrabniane na nowe, wysokiej jakości włókna za pomocą innowacyjnego i unikalnego procesu recyklingu. Ta ośmioczęściowa linia jest już dostępna w sklepach w atrakcyjnych cenach.

Każdy element kolekcji klasycznych i modnych ubrań rekreacyjnych jest wykonany od 15% do 25% z bawełny pochodzącej z recyklingu. Pozostała część to mieszanka materiałów – bawełna pochodząca z Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, bawełna organiczna i poliester.

Ceny zaczynają się już od 17 złotych. Nowa kolekcja obejmuje bluzy z kapturem, joggery, bluzy, T-shirty i legginsy w kolorze morskim, białym, czarnym i szarym. Znaleźć w niej można modne ubrania, takie jak body z dekoltem w kształcie litery V czy pasujące do nich joggery i bluzy z kapturem.

W Primark wierzymy, że ubrania powinny powstawać w sposób bardziej zrównoważony, ale nie powinno to wpływać na ich ceny. Dlatego współpracujemy z innowacyjnymi partnerami, takimi jak Recover™, który od ponad 70 lat jest liderem w dziedzinie recyklingu w obiegu zamkniętym. To wszystko w ramach naszej inicjatywy Primark Cares, która ma na celu zapewnienie zrównoważonej i przystępnej cenowo mody dla każdego. Dzięki atrakcyjnym cenom, które startują już od 17 złotych, marka umożliwia bardziej zrównoważony i stylowy zakup każdemu – powiedziała Dyrektor Primark Cares w Primark, Lynne Walker.

Recover™ pomaga zamknąć obieg podczas produkcji ubrań, poprzez recykling odpadów tekstylnych na włókna, które są przędzone na przędzę, a następnie dziane lub tkane w nowe tekstylia. W ten sposób powstają produkty o niskim wpływie na środowisko, trwałe i wysokiej jakości, które mogą być noszone przez lata. Cieszymy się, że możemy współpracować z Primark nad nową linią, wykonaną z naszej bawełny pochodzącej z recyklingu – mówi dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Recover™ Helene Smits.

Źródło: Primark