Pracownik w centrum uwagi

Na świecie Atos jest również jednym z największych dostawców rozwiązań IT. Od kilku lat dostarcza rozwiązania informatyczne na potrzeby Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, budując, co 2 lata od zera pełny zintegrowany system Smart City w ciągu kilku tygodni do pracy w bardzo trudnych i skomplikowanych warunkach, w tym wymagań bardzo wysokiego poziomu niezawodności i bezpieczeństwa.Rozmawiamy z Michałem Wigurskim, wiceprezesem sprzedaży w Atos Polska, firmy będącej częścią międzynarodowej grupy, która zatrudnia ponad 100 tys. ludzi, w tym 4,5 tys. w Polsce.
Czy tak duża firma, która zatrudnia tak wielu pracowników, angażuje się w działania CSR?
Atos jest od lat uznawany za jednego z najlepszych pracodawców, dowodem są wyróżnienia i wygrane konkursy. Pracownik zawsze znajduje się w centrum naszej uwagi. Ponadto, wspieramy najróżniejsze akcję społeczne, co jest szczególnie widoczne w Bydgoszczy i w Łodzi, czyli w miastach, w których mamy nasze największe siedziby. Organizujemy m.in. zbiórki krwi, zbiórki funduszy i darów dla potrzebujących, przekazujemy sprzęt informatyczny, bierzemy udział w akcji „Dwie godziny dla rodziny” oraz „Pomaganie w dobrym tonie”.

Warto zaznaczyć, że nasi pracownicy mają możliwość rozwoju wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze oddziały, czyli praktycznie na całym świecie. Polskie zespoły, które pracują w ramach projektów międzynarodowych, działają na wszystkich kontynentach mają możliwość wyjazdu i awansu zawodowego. Co ważne, jesteśmy firmą stabilną, która wciąż zwiększa zatrudnienie.

W Global Delivery Center zaczynaliśmy od kilkudziesięciu pracowników, dziś pracuje tu ponad trzy tys. osób.

W Polsce pracujecie od ponad 16 lat, jaka jest wasza rola w grupie?
W Polsce zaczynaliśmy aktywność od zbudowania dużego zespołu outsourcingowego dla potrzeb naszych projektów międzynarodowych. Obsługujemy wiele znanych światowych firm np. Deutsche Bank, Coca-Cola, Nokia, McDonalds i wiele innych, które występują praktycznie na każdym rynku i w każdym sektorze gospodarki.

Do niedawna większość naszych usług była realizowana na rzecz klientów zagranicznych, dlatego też mniejszą uwagę poświęcaliśmy aktywności w Polsce. To zmieniło się po połączeniu spółek Atos i Bull, w wyniku, czego powstał zespół zaangażowany w realizację projektów informatycznych w Polsce. Dziś, jesteśmy jedną z największych firm informatycznych w kraju.

W kontekście IT wiele razy padają słowa: przedsiębiorstwo przyszłości, co to według Pana oznacza?
Przedsiębiorstwo przyszłości to firma, która nie tylko zajmuje się bieżącymi wdrożeniami, ale również stale pracuje nad rozwiązaniami, które dzięki swojej innowacyjności mogą zasadniczo zmienić dotychczasowy tryb życia ludzi na całym świecie. Atos jest doskonałym przykładem takiego przedsiębiorstwa. Mogę przytoczyć przykłady chociażby z obszaru Smart City, gdzie nasze autorskie, nowoczesne rozwiązania służą milionom użytkowników na całym świecie. W Polsce szczycimy się wdrożeniami wieloaplikacyjnych kart miejskich w Poznaniu, Białymstoku oraz Małopolsce (MKA). W Gdańsku natomiast, wdrożyliśmy eCarga – zintegrowany system informatyczny do zarządzania punktami ładowania pojazdów elektrycznych. Użytkownicy samochodów elektrycznych mogą planować swoje podróże i kontrolować stan pracy samochodu / zużycie baterii za pomocą specjalnej aplikacji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz