Pracownicy Louvre Hotels Group pomagają podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”

fot. materiały prasowe

Dla ponad 50 dzieci z dwóch warszawskich ośrodków pracownicy biura regionalnego LHG oraz warszawskiego kompleksu hotelowego organizują świąteczne paczki, w których nie zabraknie: maskotek, kolorowanek, kredek, puzzli i książeczek.

Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja wspiera ponad 36 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.

– Dla nas najważniejsze jest, aby zobaczyć uśmiech na buziach tych dzieci. Czujemy, że za tak niewiele możemy zrobić tak wiele i to dodaje nam przysłowiowych skrzydeł – mówi Francois Delattre, Director Integration Managment sieci Louvre Hotels Group w Polsce. – Nasi pracownicy zawsze chętnie włączają się w pomoc potrzebującym oraz dawanie radości najmłodszym. Od kilku miesięcy naszymi gośćmi są przedszkolaki, które w ramach akcji CSR Kids our Future odwiedzają nasze hotele.

Poszczególne hotele również lokalnie starają się wesprzeć różne inicjatywy. I tak, Campanile w Poznaniu i w Katowicach wspiera schroniska dla zwierząt, podobnie jak hotel Campanile Wrocław Stare Miasto, który pomoże schronisku dla bezdomnych zwierząt we Wrocławiu TOZ.

Z kolei szczeciński Campanile przygotowuje paczki dla seniora. Również z myślą o tych nieco starszych swoje wsparcie adresuje krakowski hotel z sieci LHG – Campanile, który zaangażował się w pomoc Stowarzyszeniu Radosny Senior. Pozostając dalej w Krakowie, hotel Metropolo by Golden Tulip wyszedł z zaproszeniem do dzieci i wychowawców jednego z krakowskich domów dziecka, na wspólną kolację wiglijną.

Lubelski Campanile przygotowuje paczki dla dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia, a Kompleks Wrocław Centrum podaruje prezenty na święta dzieciom z Centrum Onkologicznego „Przylądek Nadziei”.

Campanile Bydgoszcz zdecydował się na wsparcie mamy, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci, a łódzki hotel Campanile zaangażował się w projekt pomocowy Domni Bezdomni, działający lokalnie od 2015 roku.