Mikołaj w stacjach dializ

??

Okres świąteczny, to szczególny czas dla osób z przewlekłą niewydolnością nerek. Pacjenci niezależnie od pogody i przypadających świąt, poddawani są w stacjach dializ kilkugodzinnym zabiegom dializoterapii. W wielu takich miejscach personel stara się stworzyć niemal rodzinną atmosferę, by chociaż na chwilę ulżyć pacjentom i ich rozweselić. Chwilę wytchnienia i oderwania się od zabiegów zapewniły swoim pacjentom stacje dializ należące do firmy Diaverum, które 6 grudnia odwiedził Święty Mikołaj.

Mikołaj z torbą pełną prezentów pojawił się m.in. w placówkach w Przeworsku, Przemyślu, Iławie i Sanoku. W Gdyni zorganizowano konkurs dla pacjentów na najładniej wykonaną ozdobę bożonarodzeniową.

Bardzo często dializowani pacjenci są pod opieką jednej stacji przez lata, widzą się więc z innymi pacjentami i personelem medycznym kilka razy w tygodniu. Naturalne jest więc, że stacja dializ staje się miejscem, gdzie zawiązują się nowe znajomości i przyjaźnie, a pracownicy stacji starają się im w tym pomagać. Mikołajkowa akcja Diaverum jest dobrym przykładem takich działań.