Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej pomogli Mikołajowi

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) po raz kolejny pokazali, że potrafią dzielić się świątecznymi podarunkami. Dzięki nim dzieci z rodzin najuboższych oraz podopieczni domów dziecka mogli spędzić radosne święta Bożego Narodzenia.

Akcję „Pomóżmy Mikołajowi” już od kilku lat regularnie organizuje Zespół Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW. W tym roku jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dopisali darczyńcy i udało się zebrać rekordową liczbę podarunków.

– Na pracowników JSW zawsze można liczyć. Po raz kolejny udowodnili, jak ogromne mają serca i wielką wrażliwość. Ponad 200 dzieci z trzech okolicznych domów dziecka oraz rodzin najuboższych znalazło mnóstwo fantastycznych prezentów pod choinkami – powiedziała Agnieszka Barzycka, kierownik Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu JSW.

Dla najmłodszych największą atrakcją były zabawki, książeczki, puzzle, maskotki i słodycze. Starsi otrzymali przede wszystkim kosmetyki, przybory szkolne, książki i gry. Zbierano tylko nowe rzeczy, a więc do Mikołaja trafiały tylko podarunki zakupione specjalnie na potrzeby akcji.

– Pragnę serdecznie podziękować wszystkim pracownikom JSW za każde wsparcie, udzieloną pomoc i życzliwość, na które możemy liczyć od wielu lat. Święta to dla naszych dzieci trudny okres, bo każde z nich chciałoby spędzić ten czas w domu rodzinnym. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Dzięki wsparciu i pomocy pracowników JSW, nasze dzieci mogły w ten świąteczny czas chociaż przez chwilę poczuć się szczęśliwe, ważne i docenione – powiedziała Iwona Spora, dyrektorka Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie.

Źródło: JSW