Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas wspierają lokalne inicjatywy

Sześćdziesiąt dwie i pół doby – tyle czasu w przeliczeniu spędzili pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas, wspierając od września do końca grudnia społeczności i inicjatywy lokalne. Tak można najkrócej podsumować pierwszą edycję akcji „Lokalny Ambasador Banku”. Obecnie trwają zgłoszenia do jej drugiej odsłony.

 

Spotkania w oddziałach, szkołach i lokalnych fundacjach. Projekty, promujące zdrowy tryb życia, zwiększające świadomość finansową i edukujące dzieci, młodzież oraz seniorów. Do tego eventy, festiwale i spotkania okolicznościowe. Czterdziestu ośmiu pracowników Banku BGŻ BNP Paribas przez ponad trzy miesiące aktywnie włączało się w życie ludzi z najbliższego im otoczenia, podkreślając swoje zaangażowanie w funkcjonowanie społeczności lokalnych.

Jedną z inicjatyw o najwyższej frekwencji była akcja, w którą zaangażowała się Anna Trojanowska – dyrektor oddziału Banku BGŻ BNP Paribas na ulicy Przy Agorze w Warszawie. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z ponad 100 szkół w Polsce i na Litwie, by wspólnie pobić rekord Guinessa i zebrać w jednym czasie jak największą liczbę uczestników lekcji o nowoczesnych technologiach. Bank BGŻ BNP Paribas był sponsorem koszulek dla uczestników wydarzenia.

Udało nam się dołączyć do wydarzenie absolutnie niezwykłego. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się na przykład, czym jest internet rzeczy i w jakich obszarach życia z niego korzystamy. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie tym tematem i pokazały, że nowe technologie są dla nich niezwykle fascynujące. Byli z nami nie tylko sami uczniowie, ale też ich rodzice i nauczyciele, dzięki czemu udało się nam zebrać ogromną drużynę fanów nowych technologii – mówi Anna Trojanowska.

Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas chętnie angażują się w inicjatywy pomocowe, starają się dostrzegać potrzeby i problemy lokalnych społeczności. Program „Lokalny Ambasador Banku”, w który włączyło się blisko 50 pracowników to jedna z wielu realizowanych inicjatyw.

Pierwsza edycja programu „Lokalnych Ambasadorów Banku” ruszyła we wrześniu 2018 roku. W ramach tej inicjatywy, Bank BGŻ BNP Paribas współpracuje m.in.