Społeczne InicJaTyWy pracowników Carlsberg Polska

Carlsberg Polska podsumował 5. edycję programu grantowego InicJaTyWy. W jego ramach 80 pracowników-wolontariuszy zrealizowało 12 projektów, przepracowując w sumie 1 328 godzin na rzecz społeczności Brzeska, Sierpca i Szczecina.

 

InicJaTyWy to program, którego celem jest zaangażowanie pracowników firmy w działania poprawiające warunki codziennego życia mieszkańców miejscowości, w których działają browary i biura Carlsberg Polska. Do programu mógł się zgłosić każdy, opisać swój pomysł na działania lokalne obliczone na długotrwały efekt oraz złożyć wniosek o grant w wysokości 7 000 zł.

Każdy z naszych pracowników ma możliwość przedstawienia swojego autorskiego pomysłu i zawnioskowania o grant – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Carlsberg Polska. – W ramach programu nasi wolontariusze rewitalizują tereny zielone, wyposażają i porządkują obiekty sportowe, a także wspierają działania z obszaru kultury i edukacji. Ich inicjatywy spotykają się z dużym uznaniem mieszkańców i władz lokalnych. Czasami także inspirują innych i stają się częścią większych lokalnych przedsięwzięć.

W tegorocznej edycji programu 41 wolontariuszy z Browaru Kasztelan zrealizowało 7 projektów w Sierpcu i okolicach. 38 pracowników Browaru Okocim wprowadziło w życie swoje 4 projekty w Brzesku. Zaś zespół pracowników Browaru Bosman ukończył dwuletni projekt w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany.

Projekty zrealizowane w ramach 5. edycji programu grantowego InicJaTyWy:

Projekty pracowników Browaru Kasztelan w Sierpcu: budowa boiska do piłki siatkowej plażowej w Rydzewie – wyposażenie i nasadzenie zieleni, zagospodarowanie skweru przy stacji PKP w Sierpcu, utworzenie miejsca integracyjnego dla mieszkańców Sierpca, oczyszczenie stawu w Sierpcu i stworzenie przy nim miejsca wypoczynkowego, stworzenie w Mochowej miejsca do aktywnego wypoczynku ze stołem
do gry w tenisa, utworzenie boiska do gry w piłkę nożną i siatkową w Sudragach, modernizacja boiska piłkarskiego i zagospodarowanie terenu w Łąkiem.

Projekty pracowników Browaru Okocim w Brzesku: rewitalizacja terenów zielonych przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, renowacja miejsc zabytkowych i wokół nich przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, uporządkowanie i zazielenienie terenu wokół amfiteatru w Łoniowej,
remont i wyposażenie sali teatralnej w PST Teatrze w Porębie Spytkowskiej.

Projekty pracowników Browaru Bosman w Szczecinie: w ramach programu „InicJaTyWy” zespół wolontariuszy z Bosmana zaangażował się w uporządkowanie terenu wokół stadionu w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany, gdzie usytuowany jest browar, i doposażenie go w sprzęt sportowy. Dodatkowo, w ramach obchodów jubileuszu 170-lecia Bosmana, wolontariusze Browaru uporządkowali i zasadzili drzewka wiśni na osiedlu Pomorzany.

Od 2014 r., kiedy powstał program, Carlsberg Polska przeznaczył na InicJaTyWy swoich pracowników 380 tys. złotych. W ciągu pięciu edycji programu zrealizowanych zostało 47 projektów w czterech lokalizacjach: w Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i Warszawie. W działania zaangażowało się 324 pracowników, którzy przepracowali społecznie 3 743 godziny.