Powiedział Księżyc – podręcznik przygotowujący rodziców do trudnych rozmów z dzieckiem

„Powiedział Księżyc” to gotowy, choć niezwykły, podręcznik przygotowujący rodziców do rozmów z dzieckiem o sprawach ważnych, codziennych, nieoczekiwanych. To klimatyczna instrukcja odpowiadania na trudne pytania, które nie kończą rozmowy, ale dopiero ją zaczynają.

Dzieci potrafią zadać pytanie egzystencjalne, na które nie każdy dorosły jest w stanie odpowiedzieć natychmiast, choć czuje i wie, co powiedzieć trzeba. Bo jak wytłumaczyć kilkulatkowi czym jest przyjaźń? Czy jest miłość? Dlaczego marzenia są ważne? Dlaczego warto jest dążyć do celu? Trudne odpowiedzi ubrała w słowa Helena Sienkiewicz-Więcław, mądrze i z wyczuciem prowadząc małego i dorosłego czytelnika przez meandry trudnych życiowych wyborów. Czy warto się dzielić? Czy dzieląc się rzeczą, dajemy z nią jeszcze coś?

Odpowiedzi należy szukać w rozmowach Księżyca z Mysz-Onem, prowadzonych pod osłoną nocy, w blasku Księżyca, który wydaje się znać odpowiedzi na wszystkie pytania – wszak krąży wokół nas od milionów lat i niejedno widział i słyszał. Ale Księżyc też marzy. O czym? Można się zdziwić, ale o bardzo przyziemnych sprawach, które dla niego są nieosiągalne, a dla nas – na wyciągnięcie ręki, tylko że my nie zawsze potrafimy to docenić.

Książka pod patronatem Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom

Więcej: https://czytam.pl/k,ks_900695,Powiedzial-Ksiezyc-Sienkiewicz-Wieclaw-Helena-ceneo.html?ceneo_spo=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral