#PaczkaDlaSeniora – wigilijna kolacja dla 300 seniorów

Od trzech lat z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy Fundacja Dobrych Inicjatyw przygotowuje świąteczne paczki dla potrzebujących seniorów z całej Polski. W tym roku z inicjatywy łódzkiej firmy Many Mornings akcja #PaczkaDlaSeniora została rozszerzona o przygotowanie i dostarczenie przez lokalne restauracje wigilijnej kolacji do starszych, często samotnych osób z całej Polski. W ten sposób potrzebne wsparcie otrzymają nie tylko seniorzy, ale i przedstawiciele lokalnej gastronomii.

 

#PaczkaDlaSeniora – edycja specjalna!

W tym roku do każdej paczki wypełnionej żywnością, kosmetykami i środkami czystości o łącznej wartości ok. 200 złotych firma Many Mornings zapewniła pakiet skarpetek. Łódzki producent znany jest nie tylko z kolorowych skarpetek „nie do pary”, ale też z licznych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności podejmowanych pod hasłem SHARE A PAIR!

– Wiedząc o tym, że zaprzyjaźniona z jednym z naszych pracowników Fundacja Dobrych Inicjatyw od kilku lat organizuje paczki dla seniorów, postanowiliśmy dołączyć do istniejącej już inicjatywy  – mówi Adrian Morawiak, jeden z dwu pomysłodawców i założycieli marki. – Naszym celem było dotarcie do samotnych i wykluczonych ekonomicznie seniorów, którzy – również ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii – mogliby zostać bez wigilijnej kolacji. Okazało się, że wiele Wigilii miejskich, z których chętnie korzystali seniorzy po prostu się nie odbędzie, dlatego przekazaliśmy 10 tysięcy złotych na posiłki dla 300 seniorów. W akcję zaangażowane zostały lokalne restauracje, które również w obliczu restrykcji dostały w tym roku w kość – wyjaśnia.

Co roku to młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, w ramach akcji #PaczkaDlaSeniora, osobiście przekazuje paczki potrzebującym starszym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, które nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych. W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo seniorów i wychowanków domów dziecka, ilość kontaktów w ramach projektu została ograniczona do niezbędnego minimum. Młodzi podopieczni fundacji tym razem przygotowali kartki świąteczne, które znalazły się w paczkach. Maciek Butkowski z Many Mornings dodaje: – Idea dialogu międzypokoleniowego, realizowana przez projekt #PaczkaDlaSeniora jest nam bliska, sami włączamy seniorów w nasze działania społeczne w ramach współpracy z Fundacją „Dr Clown”.

Obydwaj założyciele marki, podkreślają, że dzięki współpracy z fundacjami na pewno udaje się dotrzeć z pomocą tam, gdzie na pewno jest ona potrzebna, ale też udaje się pomóc w różnych miejscach w całej Polsce. Akcja #PaczkaDlaSeniora zostanie przeprowadzona w miastach i miasteczkach, w których znajdują się placówki objęte opieką przez Fundację Dobrych Inicjatyw: w Warszawie, Siedlcach, Pasłęku, Zielonej Pasłęckiej, Kisielanach, Mokobodach i Niwiskach.

Z kolei działania z Fundacją „Dr Clown” pozwoliły firmie dotrzeć do kolejnych 11 miast (Łódź, Kraków, Katowice, Lublin, Poznań, Suwałki, Sosnowiec, Chełm, Krasnystaw, Świdnik, Hrubieszów) i zlokalizowanych w nich dziecięcych oddziałów szpitalnych. Reprezentanci Many Mornings podsumowując powody swojego zaangażowanie w akcję dodają: – Na co dzień zajmujemy się kolorowaniem ludzkich stóp i całkiem nieźle nam to wychodzi, dlatego mamy ambitny cel, by kolorować także ludzkie życia.

Źródło: Many Mornings