Posprzątane! Finał akcji Czysta Polska od Tatr po Bałtyk

Akcje Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry dobiegły końca. Wspólnie posprzątaliśmy plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Dbających o środowisko nie zabrakło. W tegoroczną edycję programu zaangażowało się 4 747 wolontariuszy. Razem z uczestnikami akcji oczyściliśmy plaże i góry z ponad 837 kg śmieci i pozostawiliśmy po sobie tylko ślad bosej stopy na piasku.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w te wakacje nie próżnowaliśmy i pokazaliśmy jak łatwo jest zadbać o czystość naszego otoczenia zaczynając od siebie. Zaczęliśmy od Warszawy, potem wyruszyliśmy w Tatry, a następnie odwiedziliśmy plażę w Poznaniu. Na koniec powędrowaliśmy nad Pomorze – wszystko po to, by posprzątać Polskę od Tatr po Bałtyk.

W tegoroczną edycję programu zaangażowało się 4747 wolontariuszy. To aż 9 razy więcej osób, niż w roku 2014! Zdecydowanie było warto! Liczba uczestników akcji przerosła nasze oczekiwania. Aż 4747 wolontariuszy przyłożyło stopę do sprzątania i wspólnie zebraliśmy ponad 837 kg śmieci! Teraz plaże i górskie szlaki Tatr wyglądają wreszcie tak, jak powinny!

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się zainteresować tematem turystów i lokalną społeczność. – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. – Stawiliśmy sobie za cel posprzątanie plaż tak, by można było spacerować po nich bosą stopą. Dzięki zaangażowaniu wspaniałych wolontariuszy – dotrzymaliśmy słowa! – dodaje z uśmiechem.
W tym roku w wydarzeniach wzięło udział dużo więcej wolontariuszy, niż się tego spodziewaliśmy. Dziękujemy im za pomoc w oczyszczaniu ulubionych miejsc wypoczynku Polaków. Mamy nadzieję, że podczas naszych tegorocznych działań udało nam się zwiększyć ekologiczną świadomość osób wypoczywających w górach i na plażach. – mówi Weronika Rychlicka ze Stowarzyszenia Czysta Polska.

Oprócz akcji sprzątania plaż, na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W każdej z miejscowości wolontariusze mieli okazję poszerzyć wiedzę ekologiczną oraz wziąć udział w grach, konkursach i plażowych zabawach, takich jak Mega Twister, boule na plaży, hula-hop czy wspólnego robienia wielkiej stopy na piasku. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

W tym roku zakończyliśmy sprzątania, ale to nie koniec porządków. O czystość środowiska dbajmy cały rok, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Spotkajmy się za rok na sprzątaniu pięknych polskich plaż i gór w ramach akcji Barefoot Czysta Plaża i Czyste Tatry. Zapraszamy gorąco!