Ponad 100 tys. biegaczy w akcji Polska Biega

DLOKIZa nami dziewiąty weekend Polska Biega. Mimo deszczowej pogody w dniach 24-26 maja odbyło się 651 biegów – jeden nawet w Moskwie! Wystartowało w nich ponad 100 tys. biegaczy – informuje Agora.

Akcja Polska Biega prowadzona przez „Gazetę Wyborczą” i Sport.pl ma swój kulminacyjny moment zawsze w maju. Podczas jednego z weekendów w całym kraju odbywa się kilkaset biegów. Organizują je samorządy lokalne, kluby i klubiki sportowe, szkoły, przedszkola, zakłady karne, parafie, świetlice socjoterapeutyczne i różnego rodzaju stowarzyszenia.

Wszystkie biegi mają otwartą formułę, nie za długi dystans, a udział w nich jest bezpłatny. „Najfajniejsze jest to, że można pobiec bez opłaty startowej, bez ciśnienia, z bliskimi przyjaciółmi, nawet dla żartu. Dla niektórych Polska Biega to pierwsza okazja, by zobaczyć, na czym właściwie polega udział w zawodach sportowych” – mówi Małgorzata Smolińska, koordynatorka akcji.

Tegoroczny, dziewiąty już weekend Polska Biega zapowiadał 15-odcinkowy cykl artykułów w „Gazecie Wyborczej” i publikacje na Polskabiega.pl.

Źródło: Agora S.A.