Polskie gwiazdy pokochały Portugalię

Marcin Kydryński, Szymon Majewski i Wojciech Modest Amaro jednym głosem mówią, że Portugalię nie tylko warto odwiedzić, ale również zostać tam na dłużej. Ich zdaniem, Lizbona to najpiękniejsze miasto na świecie. Portugalia przyciąga turystów z całego świata pięknymi krajobrazami, zabytkową architekturą, bogatą kulturą i różnorodną kuchnią. Tym krajem zauroczyły się już miliony turystów.
Portugalia zachwyca różnorodnością krajobrazu. Turystów fascynują przepiękne kurorty, białe plaże, zatoki, wyspy obfitujące w bogatą roślinność, łańcuchy łagodnych gór i równiny z plantacjami oliwek.

– Lubię wszystko w tym kraju. Lubię przyrodę, lubię jego surowość, to, że on nie jest taki oczywisty jak np. Francja czy Toskania, gdzie wszystko jest dopracowane – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Szymon Majewski. Mamy ukochane miejsca tam w tej Portugalii. Uwielbiamy kulturę tego kraju, muzykę fado. Coś jest w tym kraju takiego, co przypomina mi trochę Polskę: ten smutek, jakaś taka nostalgia, która jest bliska nam i naszemu myśleniu o świecie, o nas. 95 proc. piosenek fado jest smutnych i my to lubimy.

Szymon Majewski stara się odwiedzać Portugalię przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Za każdym razem odkrywa nowe intrygujące zakątki i za każdym zakochuje się w tym kraju na nowo. Portugalską kulturą i specyficznym klimatem zauroczony jest także Marcin Kydryński. Dziennikarz mieszka tu z żoną od 6 lat.

Więcej: http://www.kurier365.pl/globtroter/europa/polskie-gwiazdy-pokocha%C5%82y-portugali%C4%99.html