Kulinarna podróż do Italii

W ramach rozpoczynającego się 20 czerwca kolejnego festiwalu kulinarnego popularna sieć sklepów przygotowała dla swoich klientów duży wybór włoskich win i produktów. W przyrządzeniu specjałów włoskiej kuchni we własnym domu pomogą przepisy na tradycyjne dania, przystawki i desery zaprezentowane w dedykowanym folderze.

Włochy, ze swym bogactwem starych i uznanych apelacji, są jednym z najważniejszych regionów winiarskich świata. Wino jest bardzo ważną częścią włoskiej tradycji kulinarnej, zarówno jako składnik potraw, jak i dodatek uzupełniający posiłki. W ramach oferty „Viva Vino Italiano” klienci sieci sklepów Biedronka znajdą doskonałe wina z takich regionów jak: Veneto, Piemont, Toskania, a także z Sycylii, Umbrii czy słonecznej Apulii.

– Rozmaitość smaków i kulinarnych upodobań połączona z niezwykłą dbałością o najwyższej jakości składniki, z których przygotowywane są posiłki, to cechy charakteryzujące włoską kuchnię. Mieszkańcy Italii na co dzień nie poświęcają wiele czasu na gotowanie – wolą rozkoszować się jedzeniem w miłym gronie, popijając wino, niż spędzać długie godziny w kuchni. Dlatego ich ulubione dania, choć dość proste i szybkie w przygotowaniu, dzięki starannie dobranym, świeżym i niezwykle aromatycznym składnikom, są prawdziwą ucztą dla zmysłów. Chrupiąca pizza, pachnące pomidory, różnorodność makaronów, aromatyczne zioła, złocista oliwa, słodkie desery i oczywiście wino… To tylko kilka rzeczy, za które również Polacy kochają włoską kuchnię – mówi Tomasz Kolecki-Majewicz, wielokrotny Mistrz Polski Sommelierów i posiadacz prestiżowego ASI Diploma.

Więcej: http://www.kurier365.pl/biznes/firmy/kulinarna-podro%C5%BC-z-sieci%C4%85-do-italii.html