Polonus wspomoże osoby w trudnej sytuacji

Polonus, operator Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia, rozpoczął współpracę z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej. Wspólnie podjęte działania mają zapewnić wsparcie osobom znajdującym się w potrzebie.

Dzięki nawiązanej współpracy osoby bezdomne pojawiające się na terenie Dworca Zachodniego mogą liczyć na wsparcie w wyjściu z bezdomności i powrót do normalnego życia. Prowadzony przez Misję pensjonat socjalny daje potrzebującym możliwość i czas, by mogli „stanąć na nogi”.

Pracownicy Dworca Zachodniego znajdują się w stałym kontakcie z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej, aby zauważeni na dworcu bezdomni zostali tam skierowani i dostali możliwość skorzystania ze wsparcia.

Współpraca przyniosła już pozytywne efekty. Pierwsze osoby, które dotychczas żyły na ulicy, dostały swoją szansę na lepszą przyszłość i rozpoczęły swoją drogę do wyjścia z bezdomności.

– Duże węzły komunikacyjne są miejscem, gdzie osoby bezdomne i znajdujące się w potrzebie szukają schronienia i pomocy – mówi Maciej Acedański, prezes zarządu Polonusa. – Będąc operatorem największego w Polsce dworca autobusowego chcemy w ramach naszych możliwości wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Dzięki współpracy z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej będzie to możliwe i jesteśmy przekonani, że wiele potrzebujących osób znajdzie schronienie w specjalnie przystosowanym do tego ośrodku. Pierwsze osoby, które dotychczas żyły na ulicy, dostały swoją szansę na lepszą przyszłość i rozpoczęły swoją drogę w kierunku wyjścia z bezdomności – dodaje.