Ostatni dzwonek, by zgłosić się do Planety Energii

Dobiega końca czas na zgłoszenia do tegorocznej edycji Planety Energii – ogólnopolskiego programu edukacyjnego Grupy Energa, realizowanego od 2010 roku.

Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji, odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach.

W tym roku nowością jest Akademia Planety Energii dla nauczycieli, czyli dwudniowe, realizowane w Gdańsku warsztaty, podczas których dr Tomasz Rożek i inni zaproszeni goście podzielą się praktycznymi metodami przekazywania wiedzy o abstrakcyjnych dla dziecka tematach.

Oprócz zaproszenia do udziału w Akademii Planety Energii do wygrania m.in.:

  • 3x czek na 10 000 zł na cel edukacyjny, zestawy materiałów edukacyjnych o wartości do 250 zł dla każdego ucznia oraz wizyta dr. Tomasza Rożka w zwycięskich szkołach i przeprowadzenie przez niego lekcji ,
  • 10x czek na 2000 zł na cel edukacyjny oraz książki edukacyjne z autografem dr. Tomasza Rożka dla każdego ucznia
  • 10 dodatkowych wyróżnień z zaproszeniem do udziału w Planecie energii i rozszerzonymi gadżetami dla dzieci.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na platformie www.PlanetaEnergii.pl, wysłać do 27 maja sprawozdanie z realizacji przynajmniej dwóch lekcji na platformie i dowolnego projektu, związanego z tematyką lekcji umieszczonych na stronie PlanetaEnergii.pl (np. plakatu, przedstawienia, lekcji, filmu, piosenki, prezentacji itp.).

Wszystkie klasy, które prześlą sprawozdanie z realizacji zadania konkursowego, otrzymają zestaw gadżetów Planety Energii dla całej klasy, w tym breloczki z maskotkami postaci z Planety Energii i dyplomy udziału w konkursie.