Pogoń Lwów czeka na sponsorów

W tym roku Pogoń Lwów obchodzi 110-lecie założenia klubu i przewiduje organizację wielu imprez sportowych związanych z jubileuszem.  Jednak budżet klubowy jest niepewny, a sponsorzy milczą.

 

pogon_lwowPiłkarze Pogoni od niedawna trenują w odzieży sportowej, którą otrzymali od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wsparli ich także kibice Legii Warszawa, którzy przekazali dla klubu 3 tys. zł. We wcześniejszych latach klub bardzo aktywnie wspierała spółka kolejowa PKP Cargo.

W oficjalnym piśmie Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów podziękował PZPN oraz kibicom Legii Warszawa. Także zaznaczył, że sprzęt piłkarski i pieniądze zostaną wykorzystane w okresie przygotowawczym Pogoni Lwów.

-Sytuacja polityczna na Ukrainie zawiesiła informacje od sponsorów, firm PZU Ukraina i Śnieżka, dotyczące wsparcia Pogoni w tym roku. Czekamy też na odpowiedź od PKP Cargo. Sytuacja jest niezbyt wesoła, bo mamy prawie zerowy budżet i nie wiemy nadal na czym stoimy. Ten rok jest jubileuszowy. Zaplanowaliśmy szereg imprez sportowych, ale z powodu braku środków finansowych nie wiemy czy będziemy mogli zorganizować imprezy -podsumował prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

Pogoń Lwów jest jednym z najstarszych polskich klubów piłkarskich. Przed wojną zdobył cztery razy mistrzostwo Polski. Po wojnie klub przestał istnieć, ale w 2009 roku został reaktywowany przez polską młodzież. Obecnie klub gra w Premier Lidze Obwodu Lwowskiego (III liga).

Źródło: Kurier Galicyjski