„Podziel się Dobrym Posiłkiem” w sklepach Carrefour

Carrefour dołączył do akcji „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności oraz firmę Danone. Dzisiaj i w sobotę w sklepach sieci w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka żywności. Przekazane przez klientów Carrefour produkty trafią do świetlic środowiskowych i organizacji społecznych z całej Polski, które wspierają najbardziej potrzebujące dzieci.

 

Akcja „Podziel się Dobrym Posiłkiem” będzie zorganizowana w blisko 80 hiper- i supermarketach sieci Carrefour. W dniach 29-30 września w pobliżu kas będą wolontariusze oraz zostaną ustawione specjalnie oznakowane kosze, do których będzie można wrzucić produkty żywnościowe. Do tej pory w ramach kilkunastu lat trwania akcji przekazano już ponad 17 milionów posiłków potrzebującym dzieciom w całej Polsce. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono działania o elementy edukacyjne. Zebrane produkty zostaną przekazane podopiecznym świetlic środowiskowych. Placówki te otrzymają także materiały edukacyjne dla najmłodszych.

Wolontariusze Banków Żywności szczególnie polecają przekazywanie produktów o wydłużonym terminie spożycia, które pozwolą na przygotowanie zdrowych, pożywnych posiłków.

– Carrefour Polska po raz kolejny dołączył do ogólnopolskiej zbiórki. Od wielu lat współpracujemy z Federacją Polskich Banków Żywności, a ten rok jest dla nas szczególny, gdyż razem świętujemy jubileusz dwudziestolecia działalności w Polsce. Cieszę się, że wspólnie możemy nie tylko efektywnie ograniczać marnowanie żywności, ale także pomagać wielu tysiącom najbardziej potrzebujących Polaków – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Warto także dodać, że Carrefour nie ogranicza się jedynie do zbiórek i kompleksowo wspiera działalność Banków Żywności. W 2016 roku Fundacja Carrefour przyznała już trzeci grant dla Federacji Polskich Banków Żywności na zakup specjalistycznych ciężarówek-chłodni, niezbędnych do transportu świeżej żywności. Dzięki wsparciu Fundacji do tej pory kupiono już 16 specjalistycznych samochodów.

Carrefour Polska od początku swojej działalności w Polsce współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, realizując liczne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. Na terenie całego kraju hipermarkety i supermarkety Carrefour przekazują produkty spożywcze do Banków Żywości, a na terenach sklepów organizowane są szeroko promowane ogólnopolskie zbiórki żywności. Od 2013 roku Carrefour Polska prowadzi program „Stop Marnotrawstwu”, którego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie tej idei wśród klientów i dostawców.