PKO Bank Polski sponsorem generalnym 15. Poznań Maratonu

Już w najbliższą niedzielę, 12 października br., o godzinie 9.00 wystartuje 15. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Podczas imprezy zawodnicy będą mogli włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz trzy i pół letniej Martynki. PKO Bank Polski wspiera imprezę po raz piąty.

 

Martynka urodziła się ze skomplikowaną wadą serca. Rodzice pinie gromadzą środki na jej operację, która ma odbyć się na początku listopada. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Kartki – identyfikatory akcji – będzie można odbierać w dniach 10-12 października br. na stoisku PKO Banku Polskiego w hali wystawowej nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14. Dodatkowo w niedzielę 12 października kartki będą rozdawane na Placu Świętego Marka przez przedstawicieli Banku w okolicach mety. Jeśli dla Martynki pobiegnie co najmniej 40 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jej leczenie.

– Cieszę się, że PKO Bank Polski kolejny raz sponsoruje poznański maraton. To prawdziwe święto biegania nie tylko dla zawodników, ale także kibiców, którzy co roku licznie i aktywnie uczestniczą w imprezie. Na starcie pojawi się silna reprezentacja bankowych biegaczy, którzy wystartują się tylko dla zdrowia i osiągnięcia dobrego wyniku, ale też aby pomóc Martynce – powiedział Tomasz Frąckowiak, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Poznaniu.

Poznań Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Do pokonania dystansu 42 km 195 m zgłosiło się ponad 7 tys. uczestników. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się przy ul. Głogowskiej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa będzie wiodła ulicami miasta, m.in. Grunwaldzką, Bułgarską, Taczanowskiego, Arciszewskiego, Hetmańską przez osiedle Mariana Żelazka i Drogę Dębińską, dalej ul. Zamenhofa, Piłsudskiego, Kurlandzką, abpa Dymka, Browarną, Warszawską, Garbary, Armii Poznań, Puławskiego oraz Roosvelta. Meta zlokalizowana będzie na Placu Świętego Marka.

PKO Bank Polski jest nie tylko mecenasem imprezy – wśród uczestników biegu, pojawi się reprezentacja pracowników Banku, członków sekcji biegowej zrzeszającej ponad 320 osób w całej Polsce. Nie zabraknie również zawodników Drużynowej Ligi Biegowej, którzy przez cały sezon rywalizują w dwóch 50-osobowych zespołach – Klientów i Pracowników Banku pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 m.

Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, a także wiele innych zawodów na terenie całego kraju. Tylko w tym sezonie pod patronatem Banku odbyło się ponad 50 biegów. Od 2013 roku – wraz ze swoją Fundacją – zorganizował 75 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się prawie 19 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1 mln zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych, zdrowego trybu życia oraz bankowych biegaczy na portalu www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem.