PKO Bank Polski partnerem strategicznym XXVI Biegu Niepodległości

11 listopada br. wystartują ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu „Zabiegaj o pamięć” – Bieg Niepodległości. Imprezie towarzyszyć będzie charytatywna akcja biegowa na rzecz 5-letniej Amelki.  Wśród tysięcy uczestników nie zabraknie bankowych biegaczy. Jest to już szósta edycja tego wydarzenia pod patronatem PKO Banku Polskiego.

Bieg Niepodległości organizowany jest w ramach Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą również Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Powstania Warszawskiego. Impreza zawsze cieszy się dużą popularnością. Do udziału w tegorocznym biegu zapisało się aż 15 tysięcy osób. Zawody rozpoczną się o godzinie 11.11 w okolicach skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. Trasa na dystansie 10 km będzie wiodła m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Biorąc udział w biegu możemy pomóc pięcioletniej Amelce, która zmaga się z nowotworem. Szansą na jej wyleczenie jest specjalistyczna terapia we Włoszech, na którą rodzice gromadzą środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Kartki – identyfikatory akcji – „biegnę dla Amelki” będzie można odbierać w dniu biegu u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w namiocie bankowym w okolicach sceny. Jeśli dla dziewczynki pobiegnie co najmniej 200 osób, to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na jej leczenie.

PKO Bank Polski jest nie tylko mecenasem imprezy – wśród uczestników biegu pojawi się reprezentacja pracowników Banku, członków sekcji biegowej zrzeszającej ponad 330 osób w całej Polsce. Podczas Biegu Niepodległości odbędzie się również finał Drużynowej Ligi Biegowej – projektu, w ramach którego dwa zespoły: Pracowników i Klientów Banku, przez cały sezon rywalizują ze sobą pod okiem Macieja Kurzajewskiego, dziennikarza sportowego oraz Pawła Januszewskiego, lekkoatlety, mistrza Europy w biegu na 400 m.

Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich sportowych pasji. W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton, a także wiele innych zawodów lokalnych na terenie całego kraju. Tylko w tym sezonie pod patronatem Banku odbyło się ponad 50 biegów. Od 2013 roku zorganizowano 79 charytatywnych akcji biegowych, do których przyłączyło się ponad 20 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,31 mln zł.