PKO Bank Polski najbardziej pożądanym pracodawcą w sektorze bankowym

Po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców w rankingu organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC.

Bank utrzymał wysoką pozycję i kolejny rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w grupie firm w sektorze bankowym oraz czwarte ogółem. Był też jedną z dwóch polskich firm w pierwszej dziesiątce rankingu. Przed Bankiem znaleźli się tylko globalni potentaci, tacy jak Google, Ernst & Young, PwC.

– Wysoka pozycja w rankingu powstającym w wyniku głosowania szerokiej reprezentacji studentów, świadczy o tym, że wprowadzane od kilku lat zmiany są widoczne nie tylko w Banku, ale również dostrzegane na rynku pracy. Młodzi ludzie doceniają firmy inwestujące w zespół i zapewniające pracownikom doskonałe warunki rozwoju. Szczególnie cieszy, że PKO Bank Polski znalazł się na najwyższej pozycji wśród instytucji finansowych – mówi Zbigniew Jagiełło prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w kraju, zapewnia miejsce pracy i rozwoju dla 26 tys. osób. Jego kapitałem jest zespół utalentowanych pracowników, którzy mają faktyczny wpływ na kształt organizacji – kreują zmiany, realizują własne pomysły, aktywnie uczestniczą w tworzeniu strategi oraz modeli biznesowych i praktycznych rozwiązań.

Bank wspiera inicjatywy promujące studentów kształtując wizerunek instytucji otwartej na osoby młode, zdolne i ambitne. Od wielu lat realizuje programy stażowe i praktyki. Jest zaangażowany w takie projekty jak „Akademia Liderów Rynku Kapitałowego” oraz „Grasz o staż”.

W tegorocznym badaniu wśród najważniejszych aspektów, którymi kierują się przy wyborze pracodawcy, studenci wskazali dobrą atmosferę, warunki finansowe, satysfakcję z wykonywanej pracy. Istotna jest dla nich także jasna ścieżka kariery, kryteria awansu oraz możliwości szkoleń i rozwoju zawodowego.

Badani kierowali się również wizerunkiem firmy i jej aktywnością na rynku. 23 edycja rankingu Pracodawca Roku 2014 została przeprowadzona na 32 uczelniach wyższych w całym kraju.