PKO Bank Polski liderem zarządzania zasobami ludzkimi

Wyróżnienie za budowanie wizerunku pracodawcy oraz Konfederatka – prestiżowa nagroda Pracodawców RP – instytucji wspierającej konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi trafiły do PKO Banku Polskiego. Kapituła doceniła kompleksowe działania Banku służące budowie atrakcyjnego środowiska pracy i rozwoju kariery skierowane do pracowników oraz aktywność na zewnętrznym rynku pracy.

– Otrzymana nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że zmiany, które od kilku lat konsekwentnie wdrażamy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, są nie tylko widoczne w Banku ale także na rynku, co nas bardzo cieszy. Zmiany te są oparte o wartości, które zaimplementowaliśmy w 2010 roku. Jedną z nich jest Ciągłe doskonalenie i oznacza, że Bank będzie się prężnie rozwijał, jeśli rozwijać się będą wszyscy jego pracownicy. To właśnie na wiedzy, umiejętnościach i zaangażowaniu naszych pracowników opiera się sukces PKO Banku Polskiego, dlatego tak dużo inwestujemy w nasz zespół środków i czasu. Ta inwestycja, jak widać, się zwraca!  – mówi Artur Miernik, dyrektor pionu zarządzania personelem w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w kraju, zapewnia miejsce pracy i rozwoju dla 26 tys. osób. Realizuje nowoczesną politykę zarządzania zasobami ludzkimi. Jego kapitałem jest zespół utalentowanych osób, które mają faktyczny wpływ na kształt organizacji – kreują zmiany, realizują własne pomysły, aktywnie uczestniczą w tworzeniu strategii oraz modeli biznesowych i praktycznych rozwiązań. Skutecznie udaje się łączyć tradycję, stabilność, wieloletnie doświadczenie największego polskiego Banku oraz ugruntowaną pozycję na rynku z nowoczesnymi metodami zarządzania i rozwiązaniami technologicznymi.

Celem konkursu organizowanego od piętnastu lat przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych jest badanie kondycji zarządzania zasobami ludzkimi w firmach funkcjonujących na polskim rynku, identyfikacja skutecznych rozwiązań, upowszechnianie tzw. dobrych wzorców. PKO Bank Polski jest docenianym pracodawcą. W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu pracodawców – Universum Student Survey – uzyskał trzecią pozycję w kategorii Biznes zaś w rankingu Pracodawca Roku 2013 organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC PKO Bank Polski uplasował się na czwartej pozycji.