Pierwsze Stypendia Grupy Inwest rozdane

Grupa Inwest, warszawska firma deweloperska, po raz pierwszy rozdała stypendia. Program został powołany we wrześniu 2015 roku. Jest skierowany do aktywnych i zdolnych uczniów gimnazjów na warszawskiej Pradze Południe, gdzie Grupa Inwest realizuje większość swoich inwestycji budowlanych. W pierwszej edycji Programu brały udział trzy szkoły: Gimnazjum nr 21, Gimnazjum nr 22 i Gimnazjum nr 28.

Stypendiami semestralnymi w wysokości 300 zł miesięcznie została wyróżniona trójka gimnazjalistów:
Wiktoria Wojnarowska, Gimnazjum nr 28
Monika Faliszewska, Gimnazjum nr 22
Maciej Jastrzębski, Gimnazjum nr 21

Stypendyści Grupy Inwest to nie tylko bardzo dobrzy uczniowie. Wszyscy mogą pochwalić się osiągnięciami sportowymi i zaangażowaniem społecznym. Wiktoria z powodzeniem gra w siatkówkę, Monika zajmuje wysokie miejsca w fitnessie sportowym na poziomie światowym, a Maciek wygrywa z drużyną zawody w unihokeja. Bardzo ważne dla fundatora jest zaangażowanie społeczne uczniów, ubiegających się o stypendium. Wiktoria w szkole angażuje się w wolontariat, a w ostatnim semestrze została finalistką konkursu „Aktywna Warszawska Młodzież”. Monika również działa w wolontariacie szkolnym, a w 2015 roku intensywnie zaangażowała się w projekt Amnesty International. Maciek natomiast bardzo aktywnie działa w ZHP, pełniąc służbę wobec osób niepełnosprawnych. Pomaga w organizacji zbiórek i spotkań dla dzieci ze szkoły specjalnej. Jest również reprezentantem samorządu szkolnego.

„Program Stypendialny to nasze nowe przedsięwzięcie, tym bardziej więc cieszymy się z sukcesu, jakim jest dla nas możliwość nagrodzenia stypendium tak zaangażowanych i zdolnych młodych ludzi,” mówi Piotr Hofman, Prezes Grupy Inwest. „Zależy nam, aby wyróżniać młodzież naprawdę aktywną, która wymaga od siebie więcej, chce zmieniać siebie i otaczającą rzeczywistość. Jestem przekonany, że tegoroczni stypendyści to właśnie takie osoby.”

Program Stypendialny będzie kontynuowany i rozwijany w kolejnych semestrach. Inicjatywa ta jest przykładem dobrej współpracy pomiędzy lokalnym przedsiębiorcą a instytucjami użyteczności publicznej. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firmy i trzech szkół powstało silne partnerstwo wspólnie inwestujące w dobrą zmianę na Pradze Południe. „Pomysł powołania w naszej szkole Programu Stypendialnego dla zdolnych i aktywnych uczniów bardzo nam się spodobał,” – mówi Marek Nowotka, Dyrektor Gimnazjum nr 28. „W tym semestrze nagrodziliśmy jednego ucznia, ale idea pracy nad sobą i aktywizmu społecznego oddziałuje na dużo większą grupę dzieci. Każdy uczeń mógł złożyć wniosek o stypendium i w ten sposób przyjrzeć się samemu sobie jak w zwierciadle, a uroczyste przyznanie stypendium Wiktorii było dla uczniów namacalnym dowodem, że włożony trud przynosi realne owoce. Podjęta współpraca z Grupą Inwest wspiera wychowawczą misję naszej szkoły i mamy nadzieję na długofalową współpracę w tym obszarze.”

Więcej informacji o Programie Stypendialnym i regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.grupainwest.pl/program-stypendialny