Paczki dla bohaterów

Z okazji Świąt Wielkanocnych Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza dofinansowała paczki z żywnością, artykułami higienicznymi oraz środkami ochronnymi dla kombatantów z Warmii i Mazur.

– Pomoc osobom zasłużonym dla polskiej niepodległości to jeden z ważnych obszarów działalności naszej Fundacji, która w trakcie pandemii COVID-19 już kilkukrotnie wsparła organizacje kombatanckie. Przeżywamy teraz trudne chwile, kiedy radość Świąt Wielkanocnych zmącona jest obawami związanymi z koronawirusem. Chcemy w tym szczególnym czasie być razem z naszymi bohaterami, aby nie tylko wyrazić im wdzięczność za postawę sprzed lat, ale przede wszystkim otoczyć ich troską i opieką – podkreślił Paweł Majewski, prezes PGNiG SA.

Paczki dofinansowane przez Fundację PGNiG trafią do żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Oprócz produktów spożywczych oraz pakietów ochronnych, w środku znajdą się również świąteczne stroiki oraz kartki z życzeniami od dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Za dystrybucję paczek odpowiadają członkowie Stowarzyszenia im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jest to kolejna inicjatywa na rzecz kombatantów, której wsparcia finansowego udzieliła Fundacja PGNiG. W pierwszych miesiącach pandemii, w ramach akcji „Obiad dla bohatera” zorganizowanej przez organizacje i stowarzyszenia zapewniające ciepłe posiłki dla weteranów, do domów kombatantów dostarczono ponad 40 tys. obiadów. Setki wolontariuszy udzielały także pomocy w realizacji recept oraz codziennych zakupów. Była to okazja do osobistego kontaktu i rozmowy, których osobom starszym, przebywającym ze względu bezpieczeństwa w izolacji, bardzo brakowało.

Łącznie, na działania związane z walką ze skutkami epidemii koronawirusa, Grupa Kapitałowa PGNiG przekazała do tej pory pomoc rzeczową i finansową o wartości ponad 25 mln zł.

Źródło: PGNiG