Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit 2016 to pierwsza edycja międzynarodowego szczytu poświęconego Ekonomii Wartości. „Gospodarka otwierających się oczu” to przyszłość. Konferencja odbędzie się 15-16 listopada 2016 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Organizatorzy Kongresu stawiają tezę, że Przebudzeni Konsumenci będą kupowali produkty i usługi od firm uczciwych, społecznie potrzebnych i zaangażowanych, posiadających własną, unikalną kulturę, wynikającą z właściwie określonej, wiarygodnej misji przedsiębiorstwa.

Idea

Open Eyes Economy to gospodarka przyszłości, oparta na wartościach i zaufaniu. Firma-Idea to nowa filozofia zarządzania przedsiębiorstwem i jego marką. Zakłada ona redefinicję biznesu, jego rzeczywistą społeczną wrażliwość i przydatność oraz odpowiedzialność firmy – traktowane jako cel
i sens istnienia.

Nowo określone wartości przedsiębiorstwa w naturalny i uczciwy sposób wzbudzą zaufanie do firmy – ze strony Partnerów, Pracowników oraz Klientów. Dopiero w efekcie takiego podejścia możliwe będzie osiąganie zysku.

Formuła Open Eyes Economy Summit

OEES to nowa, odświeżona formuła konferencji o tematyce biznesowej i rezygnacja z tradycyjnych paneli dyskusyjnych. Organizatorzy stawiają na sesje inspiracyjne, living case study, czyli najbardziej inspirujące studia przypadków z całego świata oraz pojedynki intelektualne, czyli BITWY, inspirowane pojedynkami poetów i raperów (tzw. slam battle). Będą to starcia dwóch jak najbardziej różnych punktów widzenia.
Wezmą udział

Prelegenci

Wśród prelegentów m.in.: prof. Akiko Okabe – architekt z Uniwersytetu w Tokio, Jennifer Clark – starszy wiceprezes  Green and Corporate Community Investment, SKANSKA, José Ignacio Nuño – dyrektor i założyciel meksykańskiej firmy Suhab, prof. Danuta Hübner – ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Hausner – ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Faith Liddell – dyrektor Festiwalu Edynburskiego, Natalia Hahn – globalny menedżer ds. rozwoju, Retail & Expansion, IKEA Group, Harm Goossens – wiceprezes wykonawczy CEE oraz prezes firmy Unilever w Europie Środkowo-Wschodniej, Piotr Voelkel – przedsiębiorca, Grupa VOX, Ana de Palacio – b. Minister Spraw Zagranicznych Hiszpanii, prof. Salvatore Babones – socjolog z Uniwersytetu w Sydney.

Więcej: oees.pl