Olga Szomańska wspiera Dominika

Kiedy się urodził, wydawał się w pełni zdrowym dzieckiem. Ciągle jednak płakał, a zaniepokojona matka chodziła z nim od jednego lekarza do drugiego. Niektórzy wmawiali jej, że to kolka i sugerowali, że jest przewrażliwiona. Jej złe przeczucia potwierdziły się jednak po kilku tygodniach od porodu – u Dominika stwierdzono dziecięce porażenie mózgowe. Walka o zdrowie i życie chłopca trwa od 15 lat. To właśnie jemu 10 tysięcy złotych, czyli swoją wygraną w 7. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przekazała Olga Szomańska.

– Kiedy się dowiedziałam, że to do mojego syna trafią te pieniądze, byłam w stanie napisać tylko SMS z podziękowaniem. Zadzwonić mogłam dopiero następnego dnia – mówi pani Krystyna Wodzyńska. – Decyzja pani Olgi o przekazaniu Dominikowi wygranej wycisnęła ze mnie łzy szczęścia. Jestem pod wrażeniem jej talentu i ogromnie wzruszyła mnie piosenka, którą śpiewała w tym odcinku.

Dominik nie chodzi ani nie siedzi. Jest karmiony przez sondę. – Mojemu dziecku potrzebna jest systematyczna, profesjonalna rehabilitacja, środki pielęgnacyjno-higieniczne, lekarstwa. Do tego dochodzą pobyty w szpitalach oraz zaopatrzenie ortopedyczne – o dużych, codziennych kosztach pisała na stronie Fundacji „Słoneczko” mama Krystyna, prosząc o przekazanie 1 % podatku. Dzięki programowi „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jednorazowo udało się uzyskać aż 10 tysięcy złotych. Na co starczą te pieniądze? – Zapewnią nam spokojną zimę – mówi pani Krystyna i tłumaczy, że najdroższe są codzienne środki pielęgnacyjne, takie jak odsysacze do górnych dróg oddechowych czy pieluchy. Chciałaby też, aby Dominik mógł wrócić do prywatnej rehabilitacji, po 2 godziny tygodniowo. Na razie miał ją zawieszoną, bo w ramach domowego hospicjum przysługuje mu jedynie 80 godzin rocznie.

Dlaczego Olga Szomańska wybrała właśnie Dominika z Konina jako osobę, której przekaże swoją wygraną w 7. odcinku show Polsatu? – Ania Wodzyńska, moja koleżanka po fachu, bo aktorka, tancerka i wokalistka, jest jego siostrą – wyjaśnia. – Nigdy razem nie pracowałyśmy, ale znamy się od ponad 10 lat i wiem, jak mocno jest zaangażowana w opiekę nad bratem. Cieszę się, że mogłam pomóc, bo te pieniądze naprawdę się przydadzą.

Aspekt charytatywny to coś, co szczególnie wyróżnia show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na tle innych programów rozrywkowych. Co tydzień osoba, która wygrywa dany odcinek, przekazuje 10 tysięcy złotych na wybrany przez siebie cel. Zwycięzca całej edycji ma natomiast do dyspozycji 100 tysięcy. Już w najbliższą sobotę, w ósmym odcinku, łączna przekazana do tej pory potrzebującym kwota osiągnie milion złotych!