Okno na CSR

Ponad 20 lat temu prowadzili niewielką produkcję wyrobów z drutów. Dziś w jeden dzień potrafią wytworzyć do 10 tys. okien. Są pierwsi w Europie i trzeci na świecie. Polska spółka Drutex jest potentatem w produkcji stolarki okienno-drzwiowej, ale też jedną z firm, które z powodzeniem realizują działania z zakresu CSR.
Drutex to firma rodzinna prowadzona, nieprzerwanie od 1985 roku, przez prezesa Leszka Gieryszewskiego. Firma zatrudnia ponad dwa tysiące osób, które pracują na 32 liniach produkcyjnych w hali o wielkości czterech boisk piłkarskich. Tak duży potencjał, to również odpowiedzialność; za pracowników i lokalną gospodarkę regionu.

– Realizacja zasad CSR w naszej firmie stanowi naturalny rezultat tego, jak firma powstawała, a następnie rozwijała się i rosła – przekonują przedstawiciele spółki. – Otoczenie przedsiębiorstwa, tak bliższe jak i dalsze, ma istotny wpływ na sposób i tempo tego rozwoju i przed wszystkim poprzez wspieranie działań firmy zmierzających do poprawy standardów życia społeczności lokalnej oraz rozwoju gospodarczego regionu.

Wokół fabryki, decyzja zarządu firmy, powstał niecodzienny ogród. Posadzono 30 tys. krzewów i drzew oraz ułożono 10 tys. mkw trawnika.
Drutex, oprócz okien, produkuje również rolety oraz bramy przemysłowe. Firma bezustannie się rozwija. W ostatnim czasie zainwestowano ponad 300 mln zł w infrastrukturę, dzięki czemu potencjał produkcyjny wzrósł dwukrotnie.

Sławomir Bawarski