Okaż serce i zostań dawcą szpiku

Serce z czekolady? Serce na dłoni? Maskotka w kształcie serca? Sposobów na okazanie serca w Walentynki jest wiele, warto jednak tego dnia zrobić coś więcej niż tylko zaprosić swoją drugą połówkę na kolację. Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej wraz z Fundacją DKMS Polska kolejny raz zachęcają do obchodzenia Święta Zakochanych w niebanalnym stylu czyli do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

 

 

Już od 12 lutego w 11 polskich miastach, w tym w Tychach, Poznaniu, Białymstoku i w Warszawie będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych dla osób cierpiących na białaczkę. Wspólną akcję w siedzibach KP organizują pracownicy firmy, czyli ekipa „Kompanii Wolontariuszy” oraz DKMS Polska.

Według danych Fundacji DKMS Polska w naszym kraju co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Każdy może zachorować – niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowego stanu zdrowia. Często jedyną szansą na życie dla chorego jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Dlatego Kompania Piwowarska po raz kolejny angażuje się w akcję mającą na celu zachęcanie do dołączania do bazy
i oddawania szpiku.

W zeszłym roku podczas ‘Niebanalnych walentynek’ do bazy Fundacji DKMS dopisało się 160 osób – mówi Agata Robińska, koordynator akcji w Kompanii Piwowarskiej. – W tym roku mamy nadzieję na jeszcze lepszy wynik, gdyż zapraszamy nie tylko pracowników Kompanii Piwowarskiej, ale i ich znajomych, członków rodziny, naszych partnerów handlowych a także dziennikarzy. W 11 miastach przeszkoleni przez DKMS członkowie naszej Kompanii Wolontariuszy pomogą osobom chorym zostać potencjalnym dawcą w: przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza rejestracyjnego. Poinstruują jak pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka oraz będą służyć informacją o dawstwie szpiku. – wyjaśnia Agata i dodaje – Na pamiątkę po rejestracji dawca otrzyma antystresowe serduszko. -,

Akcja odbędzie się 12 lutego w kilku miastach w Polsce, w tym w Tychach, Poznaniu i Białymstoku czyli tam, gdzie znajdują się browary należące do Kompanii Piwowarskiej, a także w Warszawie, gdzie akcję zaplanowana po feriach zimowych, na 15 lutego. W siedzibach KP, przy specjalnym stoisku rejestracyjnym, wolontariusze będą zbierać zapisy, udzielać informacji i rozdawać antystresowe serduszka.

Będziemy także zachęcali do zostania dawcą w naszych Centrach Wycieczkowych w Tyskich Browarach Książęcych i Lech Browary Wielkopolski, gdzie akcja potrwa aż trzy dni: 12, 13 i 15 lutego. Będzie można spędzić bardzo romantyczną i niebanalną randkę: zobaczyć na żywo jak z pasją warzymy piwo i skosztować go prosto z browaru. A dodatkowo zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Pozostałe miasta, w których odbędzie się akcja to: Swarzędz, Kraków (12.02) oraz Gdańsk, Łódź, Wrocław, Toruń i Szczecin w późniejszych terminach.

Zapraszamy bardzo serdecznie na romantyczną randkę w browarze połączoną z rejestracją w bazie dawców szpiku do:

  • Tyskich Browarów Książęcych ul. Katowicka 9, Tychy, Budynek Tyskiego Browarium
    w dniach 12, 13 i 15 lutego w godzinach 15:00-19:00
  • Lech Browary Wielkopolski ul Szwajcarska 11, Poznań, Budynek Centrum Wycieczkowego LECH w dniach 12, 13 i 15 lutego w godzinach 15:00-18:00

Oraz do walentynkowej rejestracji w bazie dawców szpiku w siedzibach Kompanii Piwowarskiej:

  • Biuro Zarządu w Warszawie (ul. Emilii Plater 53, 18 piętro) przy recepcji w godzinach 9:00-15:00 dnia 15 lutego 2016.
  • Poznań (ul. Szwajcarska 11) recepcja główna w godzinach 8:00-15:00 dnia 12 lutego 2016.
  • Tychy (ul. Mikołowska 5) przy recepcji centrum dystrybucji w godzinach 10:00-14:00 dnia 12 lutego 2016
  • Białystok (ul. Dojlidy Fabryczne 28) mała sala konferencyjna w czerwonym budynku w godzinach 8:00-15:00 dnia 12 lutego 2016.

Przyłącz się do „Niebanalnych Walentynek” i zostań dawcą!