Obchody Światowego Dnia Ziemi 2014

W najbliższą niedzielę, 27 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00 na Polach Mokotowskich w Warszawie odbędzie się finał ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi. Zorganizowany zostanie otwarty festyn, którego współorganizatorem są Koleje Mazowieckie.

Głównym zadaniem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.

Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!” prowadzonej od września 2013 do końca czerwca 2014 roku. Kampania dofinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas festynu na Polach Mokotowskich w Warszawie będzie można m.in.: przynieść elektroodpady, opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła, by w zamian za nie dostać rośliny, posadzić drzewo na Polu Mokotowskim, wziąć udział w ekologicznych warsztatach edukacyjnych i artystycznych o klimacie, w konkursach plenerowych, quizach oraz zabawach rodzinnych; spróbować produktów tradycyjnych i ekologicznych; obejrzeć prezentacje 23 Polskich Parków Narodowych; odwiedzić stoisko Kolei Mazowieckich i zapoznać się z aktualną ofertą spółki. Ponadto można będzie odebrać jedną z 10.000 sadzonek rodzimych drzew, które dla uczestników festynu tradycyjnie przygotowały Lasy Państwowe. Sadzonki będą wydawane na stoisku od godz. 13.00.