Nocne obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów

noc-muzeow_blackIdeą Nocy Muzeów jest jednorazowe udostępnienie zwiedzającym muzeów, galerii i innych instytucji oraz organizowaniu eventów towarzyszących w wybraną noc za darmo lub za symboliczną opłatą. W Polsce Noc Muzeów odbywa się co roku w weekend w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem obchodzimy od 1978 roku Międzynarodowy Dzień Muzeów. Obecnie Noc Muzeów w Polsce jest organizowana przez 80 miast.

Wstęp do wszystkich instytucji będzie bezpłatny. To kolejna forma zachęty do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Noc Muzeów to fenomen, stwarzający raz do roku olbrzymią płaszczyznę spotkania publiczności i muzeów. To czas w którym można połączyć edukację z rozrywką, doświadczyć niezapomnianych przeżyć estetycznych, odkryć sztukę a przez to odkryć i ubogacić samego siebie. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję do pogłębiania a także rozwijania nowych zainteresowań.

Noc Muzeów, to wielka kulturalna impreza o zasięgu europejskim. Z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. W Polsce obecnie bierze w niej udział już ponad setka miast.

Każdy człowiek ma naturalną potrzebę obcowania z kulturą a jedna taka noc nie wystarczy, aby ja całkowicie zaspokoić. Nie jest możliwe by przez te kilka godzin skorzystać w pełni z całej oferty imprezy i odwiedzić wszystkie muzea. Jednak nie o to w tym chodzi. To wydarzenie ma być inspiracją aby odtąd jak najczęściej spędzać swój wolny czas w taki właśnie sposób. Noc Muzeów to odpowiedź a zarazem zachęta, aby z oferty kulturalnej korzystać na co dzień.

Program NOCY MUZEÓW 2013 na portalu www.noc-muzeow.pl