„Mistrzowie w drodze” w filmowym wydaniu

Grupa LOTOS wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała film w ramach projektu „Mistrzowie w drodze”. Produkcja ma zarówno uczyć, jak i kształtować w młodych kierowcach prawidłowe postawy oraz zachowania na drodze.

 

Filmowa odsłona „Mistrzów w drodze” w dynamiczny i praktyczny sposób wprowadza najmłodszych posiadaczy prawa jazdy w prawidła drogowej rzeczywistości. To kolejny element programu, który ma nie tylko edukować, ale i angażować początkujących kierowców w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Film powstał z myślą o młodych kierowcach, którzy właśnie zdobyli uprawnienia do kierowania pojazdami i wkraczają na drogi, by cieszyć się mobilnością. Autorzy produkcji chcą podkreślić, jak ważne jest kształtowanie w sobie nawyków sprzyjających bezpiecznym podróżom już od momentu otrzymania prawa jazdy.

– Zwracamy się do wychowawców i nauczycieli najstarszych klas szkół ponadpodstawowych, by poświęcili czas do prezentacji tego materiału na lekcjach wychowawczych i przypomnieli młodzieży, że prawo jazdy otwiera nowe możliwości, które trzeba odpowiedzialnie i mądrze wykorzystywać  – mówi Jacek Zalewski, prezes Zarządu KC BRD.

Ambasadorem akcji „Mistrzowie w drodze” oraz jednym z bohaterów filmu jest kierowca rajdowy, wicemistrz świata WRC2 – Kajetan Kajetanowicz, który dzieli się z oglądającymi swoimi rajdowymi umiejętnościami. Film z udziałem rajdowca możemy zobaczyć na stronie: http://www.brd.org.pl/mistrzowie-w-drodze-film/.

Program „Mistrzowie w drodze” realizowany jest pilotażowo na terenie województwa pomorskiego. Rozpoczęły go spotkania z osobami, które zdały egzamin na prawo jazdy. W Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gdańsku, na nowych kierowców czekał specjalny punkt informacyjny. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali wówczas karty Navigator z dedykowaną im promocją punktową. W ramach programu przeprowadzono również konkurs na krótki film promujący bezpieczną jazdę. Autorzy najlepszych prac otrzymali możliwość wzięcia udziału w szkoleniach realizowanych na terenie Autodromu Pomorze w Pszczółkach.

Żródło: LOTOS