Mars wśród najlepszych pracodawców w Polsce

W tym roku po raz pierwszy spółki z grupy Mars, Incorporated w Polsce (Mars Polska, Wrigley Poland, Royal Canin Polska) zostały wspólnie ocenione przez swoich Współpracowników. Mars znalazł się na liście jako jedyna firma z branży FMCG i wyróżniony został w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 pracowników.
Mars, głosem swoich Współpracowników w Polsce, został uznany za najlepsze miejsce pracy, według największego, najbardziej
prestiżowego rankingu pracodawców w kraju i na świecie Great Place to Work®.

Mars to unikalna kultura organizacyjna, która od lat kieruje się Pięcioma Zasadami: Jakości, Odpowiedzialności, Wzajemności,
Wydajności i Wolności. Nasi Współpracownicy wierzą w nasze zasady, filozofię firmy a tym samym w przyszłość Marsa. To tutajmają szansę budować biznes, z którego są dumni – mówi Olivier Pechereau, Dyrektor Generalny Mars Petcare & Food.
Z kolei Aleksandra Chrzanowska, Dyrektor Generalny Mars Chocolate dodaje: „Mars to duży, rodzinny dom z wieloma
pokojami, w których jest ten sam klimat, obowiązują takie same zasady, panuje taka sama atmosfera. W tym domu możesz jednak przechodzić do różnych pokoi, czyli różnych biznesów, segmentów, lokalizacji, wyzwań. Wyróżnienie ‘Great Place to Work’ pokazało, że nasi Współpracownicy chcą być częścią tego domu”.

„’Great Place to Work’ to wspólny sukces wszystkich naszych Współpracowników. To właśnie u nas, we wszystkich spółkach Mars Incorporated w Polsce, są niesamowite możliwości rozwoju zarówno zawodowego jak i osobistego. Umożliwiamy nie tylko podnoszenie kwalifikacji, poprzez stawianie realnych wyzwań biznesowych, ale razem tworzymy atmosferę, w której nasi Współpracownicy mają szansę także rozwijać się jako ludzie” – komentuje Maciej Wysocki, Dyrektor Generalny Wrigley Poland, należącej do grupy Mars Inc.

Mars, Incorporated jest jedną z największych firm FMCG na świecie. W Polsce zatrudnia ponad 2500 Współpracowników, którzymogą pracować przez lata rozwijając siebie i swoją karierę w różnych segmentach biznesowych (wyroby czekoladowe, karmy dla zwierząt, gumy do żucia i cukierki, dania gotowe, usługi finansowe), w różnych miejscach Polski (Niepołomice k. Krakowa, Poznań, Sochaczew, Warszawa) i w różnych miejscach na świecie. Mars umożliwia Współpracownikom różnorodną ścieżkę rozwoju w takich obszarach jak: marketing, sprzedaż, finanse, inżynieria, produkcja, logistyka, zakupy, HR, badania i rozwój oraz żywienie zwierząt.

Badanie Great Place To Work® ma ponad dwudziestoletnią historię i jest największym globalnym badaniem jakości miejsc
pracy na świecie. Analitycy Great Place to Work® oceniają organizacje i wybierają te, które mogą znaleźć się na liście „Najlepsze
Miejsca Pracy w Polsce” na podstawie dwóch kryteriów oceny: ankiety pracowniczej Trust Index© i wyników Audytu Kulturowego (Culture Audit©). Badanie Great Place To Work® sprawdza, jak pracownicy postrzegają firmę.
Więcej: www.greatplacetowork.com