Marcin Rosołowski o polskiej gospodarce na przestrzeni dziejów

Gościem porannego programu TVP Info „Wstaje dzień” był Marcin Rosołowski, współautor książki „Poczet polskich przedsiębiorców”, w której opisane zostały wyjątkowe postacie, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski.

– Przez ostatnie 30 lat, czyli w czasie, kiedy budujemy i budowaliśmy gospodarkę rynkową, nie powstało żadne popularne opracowanie przybliżające Polakom dzieje przedsiębiorców polskiej gospodarki – powiedział Marcin Rosołowski.

Lukę uzupełnia czwórka autorów – Marcin Rosołowski, Arkadiusz Bińczyk, Andrzej Krajewski i Wojciech Kwilecki. W stulecie niepodległości zaproponowali oni „Poczet przedsiębiorców polskich”, od czasów najdawniejszych po II wojnę światową. Znajdziemy tam postacie z różnych stanów i religii – arystokratów i mieszczan, naukowców i ludzi Kościoła.

– Wiosną zeszłego roku powstał pomysł, żeby na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości przygotować książkę, która w biogramach polskich przedsiębiorców, ludzi polskiej gospodarki, przybliży kilkaset lat barwnych, bardzo ciekawych dziejów polskiej gospodarki, polskiego pieniądza – wyjaśnił Marcin Rosołowski.

Źródło: TVPinfo